Pe fondul temperaturilor ridicate anunțate de meteorologi pentru următoarele zile, Primăria Sibiu a amenajat 11 puncte de hidratare și răcorire în diferite zone ale orașului, la solicitarea Direcției de Sănătate Publică Sibiu.
Punctele au fost instalate joi dimineață de Serviciul pentru Situații de Urgență și sunt amplasate în spații ferite de soare, unde sibienii se pot adăposti temporar și pot beneficia de apă potabilă gratuită. Autoritățile precizează că acestea vor fi alimentate permanent cu apă și pahare.
Cele 11 puncte unde cetățenii se pot adăposti și se pot hidrata, se află în următoarele locații:
Ștefania VESA
Ștefania VESA
Cosmin Pal
Ștefania VESA
Cosmin Pal
Ovidiu BOICA
Dumitru CHISELIȚĂ
Răzvan NEGRU
Ovidiu BOICA
Adrian POPESCU
ADVERTORIAL
Vlad IGNAT