Jandarmii au intervenit vineri seara pentru a scoate un șarpe din curtea unei case din municipiul Sibiu.
Prin apel la 112, jandarmii au fost sesizați despre prezența șarpelui. Un echipaj a mers imediat la fața locului pentru a interveni. Ajunși la locul indicat, jandarmii sibieni au ridicat șarpele și ulterior l-au eliberat în mediul natural.
În astfel de situații, jandarmii le recomandă cetățenilor să solicite imediat ajutorul prin intermediul numărului unic pentru apeluri de urgenţă 112. (L. B.)
Ovidiu BOICA
Dumitru CHISELIȚĂ
Ovidiu BOICA
Dumitru CHISELIȚĂ
Ovidiu BOICA
Ovidiu BOICA
Dumitru CHISELIȚĂ
Ovidiu BOICA
Adrian POPESCU
Ovidiu BOICA
Ștefania VESA
Mihai POPA