Două persoane au fost rănite, luni dimineața, într-un accident pe DN 14, la ieșirea din localitatea Laslea spre Sighișoara.
Din primele cercetări efectuate s-a stabilit că, în timp ce conducea un autoturism spre Dumbrăveni, un bărbat în vârstă de 58 de ani, din jud. Harghita, a pătruns pe contrasens și a intrat în coliziune frontală cu un autoturism condus din sens opus de către o femeie în vârstă de 23 de ani, din jud. Mureș.
În urma impactului a rezultat vătămarea corporală a celor doi șoferi, care au fost transportați la spital conștienți.
La fața locului s-au mobilizat un echipaj SMURD, elicopterul SMURD Tg. Mureș, o autospecială de descarcerare, una de stingere și două echipaje SAJ.
Una dintre persoanele rănite a fost găsită încarcerată și conștientă. Echipajul de descarcerare a intervenit pentru a extrage persoana încarcerată, o femeie de 23 de ani care a fost preluată de elicopterul SMURD, conștientă. Aceasta este transportată de urgență la UPU Tg. Mureș întrucât prezintă multiple traumatisme.
Echipajele SAJ, a preluat un bărbat de 58 de ani pentru îngrijiri medicale. (L. B.)

Ovidiu BOICA
Dumitru CHISELIȚĂ
Ovidiu BOICA
Dumitru CHISELIȚĂ
Ovidiu BOICA
Ovidiu BOICA
Dumitru CHISELIȚĂ
Ovidiu BOICA
Adrian POPESCU
Ovidiu BOICA
Ștefania VESA
Mihai POPA