Pe 26 și 27 iunie, Primăria Municipiului Sibiu, prin Agenda Comunității 2025, a susținut primul modul al proiectului „Competențe digitale pentru o viață mai bună”, derulat de Asociația Digital Generation.
Participanții au exersat competențe digitale de bază – pachetul Microsoft Office, navigare pe Internet și utilizarea unor aplicații uzuale.
Programul continuă cu alte două module:
3–4 iulie – Comunicare și interacțiune digitală;
7–8 august – Accesul la informația digitală în contextul dezvoltării durabile.
Cei interesați se mai pot înscrie pentru sesiunile viitoare folosind datele de contact din afișul proiectului.

Ștefania VESA
Vlad IGNAT
Ștefania VESA
Irina VINCZE
Răzvan NEGRU
Ștefania VESA
Ștefania VESA
Vlad IGNAT
Vlad IGNAT
Vlad IGNAT
Cosmin Pal
Ștefania VESA