Mai multe autospeciale au intervenit luni noaptea pe drumurile din municipiul Sibiu, dar și în stațiunea Păltiniș pentru îndepărtarea zăpezii și a poleiului de pe carosabil, anunță Primăria Sibiu.
"În Sibiu s-a intervenit pe tot parcursul nopții pentru curățarea zăpezii și combaterea poleiului de pe carosabil. Acțiunile au început în jurul orelor 23:00, intervenindu-se cu 4 autospeciale, mai întâi pe principalele artere, iar ulterior pe celelalte străzi, în ordinea priorităților, avându-se în vedere toate rampele/pantele și podurile. În jurul orelor 4:00 a fost suplimentat numărul de utilaje cu încă 3 autospeciale. Cantitatea de material antiderapant utilizată până în acest moment este de aproximativ 200 tone.
De asemenea, de la ora 06.00 din această dimineață( n.r. marți) se intervine și manual, cu 4 echipe, pentru curățarea scărilor și a stațiilor de autobuz.
Și în Păltiniș s-a intervenit în cursul nopții pentru curățarea zăpezii și combaterea poleiului de pe carosabil. Acțiunile continuă atât în municipiu, cât și în stațiunea Păltiniș", a transmis Mirela Gligore, Șef Serviciu Comunicare, Sănătate Publică și Tineret în cadrul Primăriei Municipiului Sibiu.
b.o.n.
Teodora NAN
Ovidiu BOICA
Ovidiu BOICA
Ovidiu BOICA
Dumitru CHISELIȚĂ
Ovidiu BOICA
Dumitru CHISELIȚĂ
Ovidiu BOICA
Ovidiu BOICA
Dumitru CHISELIȚĂ
Ovidiu BOICA