Foto: IPJ Sibiu
IPJ Sibiu a anunţat că, în primele două zile ale acestei săptămâni, acţiunea „Roadpol-Viteză”, dedicată prevenirii și combaterii încălcării regimului legal de viteză în trafic, a avut un bilanţ de 92 de amenzi.
Acestea au vizat abateri de la normele privind viteza de deplasare iar valoarea totală a lor s-a ridicat la peste 8.000 de lei. La 13 conducători auto li s-a suspendat dreptul de a conduce autovehicule pe drumurile publice pentru 90 de zile, dintre care 11 pentru depășirea limitei de viteză cu peste 50 km/h și două pentru depășirea limitei de viteză cu peste 70 km/h.
Poliţiştii atrage atenția conducătorilor auto că viteza este principala cauză de producere a accidentelor rutiere cu consecințe grave, iar polițiștii sibieni vor continua aceste acțiuni, pentru prevenirea și combaterea încălcării regimului legal de viteză.
Vlad IGNAT
Ovidiu BOICA
Dumitru CHISELIȚĂ
Vlad IGNAT
Ștefania VESA
Ovidiu BOICA
Vlad IGNAT
Vlad IGNAT
Vlad IGNAT
Răzvan NEGRU
Răzvan NEGRU
Haideti si la Bradu, sa vedeti cu ce viteza circula si ce depasiri fac nesimtitii astia cu Porche, Lamborghini etc, care vin de pe Transfăgărășan…
Ar trebui să fie radare peste tot!Poate asa, s ar mai potolii”pilotii de formula 1″!