Candidatul social democrat pentru funcţia de primar al Municipiului Sibiu, Florian Giubega, a votat duminică, la ora 12, la Secţia de votare 103 din incinta grădiniţei de pe Aleea Streiu.
"Aş dori să mulţumesc înainte de toate tuturor celor care m-au susţinut şi m-au sprijinit în realizarea tuturor proiectelor pe care le-am făcut, pentru că dânşii sunt cei datorită cărora sunt aici", a spus Giubega, la ieşirea din secţia de votare. El a mai mulţumit colegilor săi, "pentru toată încrederea şi pentru tot sprijinul pe care mi l-au oferit"
"Astăzi, am ales la Primăria Municipiului Sibiu un suflu tânăr, o echipă competentă, energică, o echipă care a demonstrat şi cred că sibienii au nevoie de mai multă atenţie din partea noastră, pe durata întregului mandat", spune Florian Giubega. Pentru Consiliul Judeţean, candidatul PSD spune că a ales "o echipă competentă, muncitoare, capabilă, care a demonstrat acest lcuru înc ei patru ani de zile şi nu numai".
Pentru Parlamentul European, Giubega a spus că a votat "o echipă care a reprezentat cu mândrie ţara, care s-a zbătut şi a adus cele mai bune rezultate, aşa cum ni le dorim cu toţii."
Ovidiu BOICA
Ovidiu BOICA
Ovidiu BOICA
Dumitru CHISELIȚĂ
Ovidiu BOICA
b.o.n.
Teodora NAN
Ovidiu BOICA
Ovidiu BOICA
Ovidiu BOICA
Dumitru CHISELIȚĂ