Marţi a fost din nou zi de protest pe străzile Sibiului. Câteva tractoare şi alte categorii de vehicule au traversat Sibiul, într-un nou marş al fermierilor şi transportatorilor.
Organizatorii protestului au solicitat Primăriei Sibiu (şi au primit) un nou aviz pentru acțiunea de protest de astăzi. Astfel, protestul s-a desfăşurat în două serii, prima în jurul amiezii, pe traseul: str. Salzburg – şos. Alba Iulia – str. Maramureșului – str. Cristian – str. Avrig – str. Argeșului – str. Gheorghe Dima – str. Rahovei – ieșirea spre Șelimbăr, următoarea fiind spre seară, între orele 18 şi 200, pe traseul: intrarea în Sibiu dinspre Șelimbăr – bd. Vasile Milea – piața Unirii – str. Andrei Șaguna – Șos. Alba Iulia – zona Aeroport sau şos. Alba Iulia – Calea Turnișorului – str. Reconstrucției sau Calea Șurii Mici – ieșirea dinSibiu spre Șura Mică, în funcţie de zona de unde au venit protestatarii.
După mai multe zile de întrerupere şi după o "vechime" destul de consistentă şi constând în unul şi acelaşi lucru, e clar că asemenea manifestări se "subţiază" în timp şi, chiar dacă intenţia este bună, impactul asupra populaţiei devine din ce în ce mai redus.
b.o.n.
Teodora NAN
Ovidiu BOICA
Ovidiu BOICA
Ovidiu BOICA
Dumitru CHISELIȚĂ
Ovidiu BOICA
Dumitru CHISELIȚĂ
Ovidiu BOICA
Ovidiu BOICA
Dumitru CHISELIȚĂ
Ovidiu BOICA