După două luni în care Podul Gării a fost închis pentru reparații, iar traficul în zonă a devenit și mai sufocat, puntea de legătură între Lazaret și oraș a fost redeschisă circulației. Vineri, în jurul orei 11,00 primele mașini au trecut podul claxonând prelung, ca la o festivitate. Chiar dacă pietonii pot circula doar pe unul dintre trotuare, mașinile pot rula pe ambele părți ale carosabilului. Lucrările vor continua pentru încă o lună cu amenajarea zonelor de sub pod, dar mai sunt de finalizat și anumite lucrări pe pod. Cu toate acestea, traficul rutier nu va mai fi restricționat pe pasarelă.
Ovidiu BOICA
Cosmin Pal
Ovidiu BOICA
Ovidiu BOICA
Ovidiu BOICA
Ovidiu BOICA
Ovidiu BOICA
Dumitru CHISELIȚĂ
Ovidiu BOICA
b.o.n.