Foto: Vali MACREA
Sibienii au obținut dor un punct din deplasarea de la Clinceni, în fața ”lanternei” Metaloglobus, la capătul unui joc modest de ambele părți.
După o primă repriză modestă, tabela a fost deblocată la un sfert de oră de la reluare dintr-un penalti făcut de Jair, o intrare imprudentă asupra lui Huiban în colțul careului de 16 metri, același Huiban transformând de la punctul cu var cu un șut în ”tavanul” porții lui Căbuz.
Egalarea s-a produs tot în urma unei lovituri de la 11 metri, obținută și transformată de Neguț, pe care Sava îl descălțase din imprudență (82).
Bucureștenii au cerut din nou penalti la o intrare asupra lui Abbey, dar ghanezul a primit doar un ”galben” pentru simulare (85), astfel că, la final, cele două echipe și-au împărțit punctele.
FC Hermannstadt rămâne pe penultimul loc, cu 12 puncte, cu patru mai puține decât Csikszereda, care e pe 14, iar în etapa viitoare primește vizita arădenilor de la UTA.
Măldărășanu nu i-a avut la dispoziție pe Selimovic (suspendat), Ivanov (suspendat și accidentat) și Kujabi (accidentat). Fără ei, a folosit următoarea formulă de echipă: Cătălin Căbuz – Tiberiu Căpuşă (Ciprian Biceanu, 66), Andreas Karo, Florin Bejan – Nana Antwi, Dragoș Albu, Jair (Marko Gjorgjievski, 66), Kevin Ciubotaru (Luca Stancu, 79) – Alexandru Oroian, Aurelian Chiţu (Sergiu Buş, 79), Cristi Neguț.
Ștefania VESA
Cosmin Pal
Vlad IGNAT
Cosmin Pal
Cosmin Pal
Ștefania VESA
Ștefania VESA
Ștefania VESA
Ștefania VESA
Ovidiu BOICA
Cosmin Pal
Răzvan NEGRU