Polițiștii rutieri au intervenit luni dimineața la un autoaccident produs pe strada XI, în localitatea Cristian. Din primele cercetări efectuate a rezultat că, în timp ce conducea un autoturism, o sibiancă în vârstă de 52 de ani, singură în mașină, a pierdut controlul direcției de deplasare și a intrat în coliziune cu un indicator rutier și un stâlp. Femeia a fost transportată la spital conștientă.
”Un echipaj SMURD, mașina medicului de urgență, o autospecială de descarcerare și una de stingere au intervenit de urgență în localitatea Cristian pe strada XI, la un autoaccident. O femeie care conducea un autoturism a intrat în coliziune cu un stâlp și a rămas blocată în mașină. După intervenția echipajului de descarcerare, femeia în vârstă de 52 de ani a fost preluată de echipajul SMURD și a primit asistență medicală sub supravegherea medicului de urgență. Femeia a fost transportată la UPU Sibiu conștientă cu un traumatism toracic”, au transmis luni reprezentanții ISU Sibiu. (D.B.)
Ovidiu BOICA
Ovidiu BOICA
Ovidiu BOICA
Dumitru CHISELIȚĂ
Ovidiu BOICA
b.o.n.
Teodora NAN
Ovidiu BOICA
Ovidiu BOICA
Ovidiu BOICA
Dumitru CHISELIȚĂ