31 de polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Sibiu au fost distinși cu plachete de onoare cu prilejul Zilei Drapelului Național, în cadrul unei ceremonii organizate la sediul Ministerului Afacerilor Interne.
Distincțiile au fost acordate în semn de apreciere pentru profesionalismul, devotamentul și implicarea de care au dat dovadă în misiunea de căutare a minorului Alexandru, dispărut în această lună.
Potrivit IPJ Sibiu, timp de trei zile, polițiștii au desfășurat neîntrerupt activități de căutare, sub coordonarea inspectoratului sibian. Mulți dintre aceștia au răspuns apelului chiar din timpul liber sau din concediu, participând la operațiunile de căutare desfășurate în teren.
Reprezentanții instituției arată că distincțiile reprezintă o recunoaștere a profesionalismului, spiritului de echipă și determinării de care au dat dovadă cei 31 de polițiști, dar și a efortului depus de toți cei implicați în această misiune complexă.
„Cea mai importantă răsplată a rămas însă aceeași: Alexandru a fost găsit în viață”, au transmis reprezentanții Inspectoratului de Poliție Județean Sibiu.
IPJ Sibiu le-a adresat felicitări tuturor polițiștilor implicați în operațiune și a subliniat că, prin activitatea lor, aceștia au onorat uniforma Poliției Române și valorile simbolizate de Drapelul Național.
Ștefania VESA
Dumitru CHISELIȚĂ
Dumitru CHISELIȚĂ
b.o.n.
Mihai POPA
Ștefania VESA
Dumitru CHISELIȚĂ
Ștefania VESA
ADVERTORIAL
Adrian POPESCU
Răzvan NEGRU
Vlad IGNAT