Pompierii sibieni au fost chemați azi-noapte pe strada Ștefan cel Mare la o inundație la subsolul unui bloc, apa ajungând la 1 m înălțime. A fost chemată și o echipă de la Apă Canal cu o vidanjă.
„În această noapte în jurul orei 03:00, pompierii sibieni au fost solicitați să intervină pe strada Ștefan cel Mare din municipiul Sibiu întrucât s-a spart o țeavă de apă care a inundat subsolul unui bloc. La fața locului pompierii s-au deplasat cu o motopompă și o autospecială de stingere. De asemenea, la fața locului a intervenit și o echipă de la Apă Canal cu o vidanjă. Subsolul casei a fost inundat cu apă aproximativ 40 de mp, nivelul apei fiind de 1 m. Apa a fost evacuată. Din fericire nu sunt victim”, au transmis reprezentanții ISU Sibiu.
Ovidiu BOICA
Ovidiu BOICA
Ovidiu BOICA
Ovidiu BOICA
Dumitru CHISELIȚĂ
Ovidiu BOICA
b.o.n.
Teodora NAN
Ovidiu BOICA
Ovidiu BOICA
Ovidiu BOICA