Președintele Klaus Iohannis și soția sa Carmen au participat, ca de obicei, la slujba de Paști, oficiată în Biserica romano-catolică Sfânta Treime din Piața Mare din Sibiu. Cuplul prezidențial i-a salut pe cei prezenți, șeful statului făcând și o scurtă declarație la intrarea în Biserică: „Hristos a Înviat! Tuturor creștinilor care sărbătoresc acum Învierea Domnului le doresc Sărbători fericite, liniștite, cu pace! Tuturor românilor le doresc zile frumoase!”.
Dumitru CHISELIȚĂ
Ovidiu BOICA
b.o.n.
Teodora NAN
Ovidiu BOICA
Ovidiu BOICA
Ovidiu BOICA
Dumitru CHISELIȚĂ
Ovidiu BOICA
Dumitru CHISELIȚĂ
Ovidiu BOICA
Ovidiu BOICA