Spitalului Clinic Județean de Urgenţă Sibiu anunţă că pacientul în vârstă de 61 de ani internat în urma accidentului de pe Hula Bradului, accident care a avut loc pe 23 ianuarie 2024, a decedat în cursul nopții de 28 spre 29 februarie.
Bărbatul a fost internat timp de peste o lună la Anestezie și Terapie Intensivă, cu fracturi multiple și mai multe răni pentru care a fost nevoie de intervenții chirurgicale. De asemenea, el a suferit un accident vascular cerebral posttraumatic, în urma căruia medicii nu au mai putut deconecta pacientul de la aparatul de ventilație mecanică.
"Din păcate, în ciuda tuturor eforturilor medicilor, pacientul a intrat în insuficiență multiplă de organe, fiindu-i pronunțat în cele din urmă decesul", mai transmite SCJU SIbiu.
,Pe 23 ianuarie, un bărbat în vârstă de 61 de ani, din Săliște, a fost accidentat grav în timp ce traversat drumul național fără să se asigure, pe Hula Bradului, fiind acroșat de o autoutilitară condusă de către un tânăr în vârstă de 29 de ani, din Mârșa.
b.o.n.
Teodora NAN
Ovidiu BOICA
Ovidiu BOICA
Ovidiu BOICA
Dumitru CHISELIȚĂ
Ovidiu BOICA
Dumitru CHISELIȚĂ
Ovidiu BOICA
Ovidiu BOICA
Dumitru CHISELIȚĂ
Ovidiu BOICA