După ce, în urmă cu două zile, a fost semnalată prezența unui urs la Racovița, acum slt. Andreea Ștefan, reprezentanta ISU Sibiu, anunță că, în urmă cu puțin timp, pe numărul 112 a fost semnalată prezența altuia în localitatea sibiană Topârcea.
La fața locului se deplasează un echipaj SMURD pentru a asigura măsurile din competență. De asemenea a fost transmis mesaj RO-Alert pentru locuitorii de pe raza localității cu privire la prezența animalului în localitate.
Vlad IGNAT
Ovidiu BOICA
Dumitru CHISELIȚĂ
Vlad IGNAT
Ștefania VESA
Ovidiu BOICA
Vlad IGNAT
Vlad IGNAT
Vlad IGNAT
Răzvan NEGRU
Răzvan NEGRU