Un urs a fost văzut duminică seara pe DN 1 în zona Hula Bradului. Locuitorii au fost avertizați printr-un mesaj RO alert, iar la fața locului s-a deplasat un echiapj SMURD pentru a interveni în caz de nevoie.
„În urmă cu puțin timp, pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, a fost semnalată prezența unui urs pe DN 1 – Hula Bradului, în apropierea localității Bradu.
La fața locului se deplasează un echipaj SMURD pentru a asigura măsurile din competență. De asemenea a fost transmis mesaj RO-Alert pentru locuitorii de pe raza localității cu privire la prezența animalului în localitate”, au transmis reprezentanții ISU Sibiu.
Sursa foto: Arhiva
Vlad IGNAT
Teodora NAN
Ovidiu BOICA
Răzvan NEGRU
Ștefania VESA
Ovidiu BOICA
Ștefania VESA
Ștefania VESA
Dumitru CHISELIȚĂ
Vlad IGNAT
Vlad IGNAT