Tribuna
Ce lovitură! FC Inter l-a transferat pe Daniel Tătar. ”E liderul de care aveam atâta nevoie!”
Ovidiu BOICA
1827 vizualizari
Ce lovitură! FC Inter l-a transferat pe Daniel Tătar. ”E liderul de care aveam atâta nevoie!”
Fotbalistul a mai jucat la Sibiu pentru CSU Voința și FC Hermannstadt, cu ambele a reușit promovarea în Superligă, iar acum vine de la CSC Șelimbăr, cu care, de asemenea, a reușit o promovare.

 

FC Inter a dat lovitura pe piața transferurilor. Daniel Tătar, un jucător cu o vastă experiență, va îmbrăca în retur tricoul bleu-albastru. Fotbalistulde 35 de ani a mai evoluat pentru alte două echipe din orașul nostru, CSU Voința și FC Hermannstadt, iar ultima dată a făcut parte din lotul grupării CSC 1599 Șelimbăr, din eșalonul secund.

”Clubul nostru a reușit un transfer extrem de important! Daniel Tătar a semnat până în vară cu FC Inter, cu posibilitatea de prelungire pe încă un sezon, iar experiența sa va fi, cu siguranță, mai mult decât benefică în meciurile pe care le mai au de susținut «bleu-albaștrii» în returul campionatului”, a anunțat în urmă cu câteva minute FC Inter pe pagina oficială de Facebook.

”Sunt bucuros că am ajuns să colaborez din nou cu niște oameni cu care am făcut-o bine, în trecut, am realizat lucruri frumoase împreună pentru Sibiu. Acest transfer, mie îmi dă posibilitatea să îmi continui cariera și nu consider că este un pas înapoi. Îmi doresc să joc cât mai mult, să îmi ajut echipa prin golurile și prin realizările mele să își îndeplinească obiectivul, promovarea. De-a lungul carierei, am reușit o promovare cu Alba Iulia, două cu Voința, trei cu FC Hermannstadt și una cu Șelimbărul. Sunt sigur că vom face o treabă bună, anul acesta. Îi așteptăm pe suporteri alături de noi într-un număr cât mai mare”, au fost primele cuvinte ale lui Daniel Tătar după ce a semnat cu FC Inter.

În vârstă de 35 de ani, ”Tăti” are în palmares peste 100 de meciuri disputate în prima ligă din România. De-a lungul carierei, fotbalistul care poate evolua pe mai multe posturi a jucat pentru echipele Unirea Alba Iulia, CSU Voința Sibiu, FC Brașov, Academica Clinceni, FC Cisnădie, FC Hermannstadt și CSC 1599 Șelimbăr.

”Ne bucurăm că am reușit să îl aducem pe Daniel Tătar la echipă. E liderul de care aveam atâta nevoie. Este un jucător cu mare experiență și va fi, sunt sigur, extrem de util. Pe lângă evoluțiile sale, sunt convins că va fi un adevărat exemplu pentru jucătorii mai tineri din lot”, a declarat președintele clubului, Teodor Birț.

 

 


comentarii
0 comentarii

Din aceeasi categorie
Pistele pentru biciclete

Medialcare24

Comunicat de presa

Comunicat de presa

EVENIMENT TV
VISA MEDICA
visa medica
Cartuse toner, unitati cilindru
Licitatie publica

ACCENT MEDIA