Lucrările de sezon în cadrul Programului anual de reparații și întreținere a drumurilor județene sunt în plină desfășurare.
Muncitorii Drumuri și Poduri SA Sibiu au efectuat în aceste zile plombări, au trasat marcaje, au toaletat și cosit vegetația și au curățat șanțuri și rigole pe aproape 40 de drumuri județene.
Astfel, pe drumurile din Agnita, Ilimbav, Richiș, Vurpăr, Șomartin, Jina, Vecerd și Târnava au avut loc plombări, iar pe drumurile din Roșia, Dumbrăveni, Nou Săsesc, Rusciori, Vurpăr, Târnava, Tropini și pe porțiune de la Curmătură spre Păltiniș au fot trasate marcaje. A fost toaletată și cosită vegetația pe drumurile Sibiu – Poplaca, Păuca, Agnita, Apoldu de Jos, Șeica Mare, Vurpăr, Galeș – Dobra, Slimnic, Săcel – Mag, Copșa Mică – Motiș, Cisnădie, Pădurea Dumbrava, Săcădate, Laselea – Nou Săsesc, Șeica Mare – Buia, Mediaș, Sibiu – Rășinari, Merpod, Orlat – Rășinari, Șeica Mare- Șeica Mică, iar în Slimnic, Rusciori, Daia, Mândra, Agnita – Chirpăr, Poplaca – Rășinari au fost curățate șanțurile și rigolele.
Sursa foto: facebook Drumuri și Poduri SA Sibiu

Ovidiu BOICA
Ovidiu BOICA
Ovidiu BOICA
Ștefania VESA
Ștefania VESA
Dumitru CHISELIȚĂ
Dumitru CHISELIȚĂ
Ștefania VESA
Cosmin Pal
Cosmin Pal
Vlad IGNAT
exemplu de asa NU!!!