După ce, la finalul săptămânii trecute, în două rânduri au fost transmise mesaje RO-Alert, semnalând prezența unor urși în zonă, în această seară probabil unul dintre aceștia s-au reîntors la Porumbacu de Sus. Prezența acestuia a fost semnalată pe numărul unic de urgență 112, iar la fața locului s-a deplasat un echipaj SMURD pentru a asigura măsurile din competențele ISU Sibiu. De asemenea a fost transmis mesaj RO-Alert pentru locuitorii de pe raza localității cu privire la prezența animalului în localitate, conform slt. Andreea Ștefan din partea ISU Sibiu.
Cosmin Pal
Ovidiu BOICA
Ovidiu BOICA
Ovidiu BOICA
Ovidiu BOICA
Ovidiu BOICA
Dumitru CHISELIȚĂ
Ovidiu BOICA
b.o.n.
Teodora NAN
Ovidiu BOICA