Prezența urșilor este tot mai frecventă pe străzi, de această dată, sibienii observând un astfel de animal în zona Șelimbăr. A fost emis un mesaj RO-Alert, cetățenii fiind atenționați de prezența acestuia.
„În urmă cu puțin timp, pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, a fost semnalată prezența unei ursoaice cu un pui pe DN 1 în zona Șelimbăr.
La fața locului s-a deplasat un echipaj SMURD pentru a asigura măsurile din competențele ISU Sibiu. De asemenea a fost transmis mesaj RO-Alert pentru locuitorii de pe raza localității cu privire la prezența animalului în localitate”, potrivit reprezentanților IPJ Sibiu.
(I.D.)
Răzvan NEGRU
Ovidiu BOICA
Cosmin Pal
Ovidiu BOICA
Ovidiu BOICA
Ovidiu BOICA
Ovidiu BOICA
Ovidiu BOICA
Dumitru CHISELIȚĂ
Ovidiu BOICA