Primăria comunei Turnu Roșu organizează o campanie de colectare a deșeurilor voluminoase de la populație.
Vineri, 4 aprilie, locuitorii din Turnu Roșu și Sebeșu de Jos se pot debarasa în mod responsabil de orice deșeu voluminos (mobilier, aparatură electrocasnică, uși, ferestre etc), singura obligație fiind scoaterea acestora la poartă, în fața locuințelor, până la ora 7.
Colectarea acestor deșeuri de la populație se desfășoară în mod gratuit, costurile organizatorice fiind suportate din bugetul local al comunei.
D.F.
Răzvan NEGRU
Ovidiu BOICA
Cosmin Pal
Ovidiu BOICA
Ovidiu BOICA
Ovidiu BOICA
Ovidiu BOICA
Ovidiu BOICA
Dumitru CHISELIȚĂ
Ovidiu BOICA