Aleșii locali ai municipiului Sibiu sunt convocați într-o ședință extraordinară ce va avea loc miercuri, 8 ianuarie. Pe ordinea de zi există două proiecte de hotărâre, primul vizând utilizarea excedentului bugetar.
Cel de-al doilea privește aprobarea listei preliminare a solicitanților care au acces la locuințele pentru tineri destinate închirierii, construite de către Agenția Națională pentru locuințe, aflate în administrarea Municipiului Sibiu. În textul publicat pe pagina oficială a administrației locale sibiene se arată că este vorba despre locuințele situate pe strada Viitorului, zona Reșița 2 cu 44 de unități locative în vederea repartizării către tinerii care întrunesc criteriile de acces, respectiv pentru repartizarea locuințelor vacantate destinate închirierii, construite de către ANL.
(D.B.)
Ovidiu BOICA
Ovidiu BOICA
Ovidiu BOICA
Răzvan NEGRU
Ovidiu BOICA
Cosmin Pal
Ovidiu BOICA
Ovidiu BOICA
Ovidiu BOICA
Ovidiu BOICA