Sibiul a fost unul dintre orașele în care s-a murit și s-a luptat împotriva regimului comunist. După 35 de ani, puțini își mai aduc aminte întâmplările și atmosfera acelor zile.
22 Decembrie 1989 a însemnat ruperea completă de cuplul dictatorial Ceaușescu, iar la Sibiu oamenii au ieșit în număr mare pe străzile din oraș pentru a-și apăra libertatea și a se bucura de victorie.
Tribuna vă prezintă, în facsimil, câteva articole apărute în 22, 23, 25 și 26 decembrie în edițiile acelor zile pline de entuziasm, dar și de incertitudine.
Ovidiu BOICA
Ovidiu BOICA
Ovidiu BOICA
Răzvan NEGRU
Ovidiu BOICA
Cosmin Pal
Ovidiu BOICA
Ovidiu BOICA
Ovidiu BOICA
Ovidiu BOICA