Chiar dacă țânțarii s-au cam tras „pe la casele lor”, Primăria anunță încă o campanie de dezinsecție, alături de o acțiune de deratizare.
„Primăria Sibiu prin firma contractată, Societatea Comercială DD CHIM SRL, va realiza în perioada 24 – 27 septembrie o campanie de deratizare pentru combaterea rozătoarelor de pe domeniul public al municipiului, dar și o acțiune de dezinsecție. Cele două activități se vor desfășura după cum urmează:
Adresăm părinților rugămintea de a supraveghea îndeaproape copiii, pentru a evita venirea lor în contact cu aceste substanțe, iar deținătorii de animale de casă să ia toate măsurile pentru a preveni intoxicațiile accidentale în rândul acestora.
Se recomandă ca persoanele cu probleme respiratorii sau cardiace, precum și copiii să nu intre în raza directă de acțiune a echipamentelor de pulverizat. Precizăm că în cazul în care condițiile meteo vor fi nefavorabile, acțiunile vor fi reprogramate” se arată în comunicatul transmis de reprezentanții Primăriei Sibiu.
Ovidiu BOICA
Cosmin Pal
Ovidiu BOICA
Ovidiu BOICA
Ovidiu BOICA
Ovidiu BOICA
Ovidiu BOICA
Dumitru CHISELIȚĂ
Ovidiu BOICA
b.o.n.