Dezinsecția împotriva țânțarilor va fi efectuată începând de luni, 17 iunie, până la finalul săptămânii, pe 22 iunie, în municipiul Sibiu, acțiunea fiind efectuată de firma contactată de Primăria Municipiului Sibiu, DD Chim SRL.
Intervențiile se vor desfășura seara și noaptea, în parcuri, spații verzi, în zonele de blocuri, pe malurile râurilor și pârâurilor, în spațiile verzi ale unităților de învățământ, în Cimitirul Municipal și Grădina Zoologică, transmite Primăria Sibiu.
Substanța utilizată va fi Cymina Ultra și este avizată de Ministerul Sănătății. Deși aceasta nu prezintă pericol pentru populație, cei cu probleme respiratorii sau cardiace, precum și copiii sunt rugați să nu intre în raza directă de acțiune a echipamentelor de pulverizat.
În situația în care condițiile meteo sunt nefavorabile, acțiunea va fi reprogramată. (Ovidiu B.)
Ovidiu BOICA
Ovidiu BOICA
Ovidiu BOICA
Dumitru CHISELIȚĂ
Ovidiu BOICA
b.o.n.
Teodora NAN
Ovidiu BOICA
Ovidiu BOICA
Ovidiu BOICA
Dumitru CHISELIȚĂ