Pompierii avrigeni au fost chemați în miez de noapte să stingă flăcările ce cuprinseseră o mașină aflată în zona Valea Moașei.
„Pompierii Punctului de Lucru Avrig au intervenit azi-noapte (n.n. sâmbătă spre duminică) în jurul orei 00:20 în Valea Moașei pentru lichidarea unui incendiu de autoturism.La fața locului au fost mobilizate o autospecială de stingere și un echipaj SMURD. La sosirea forțelor, incendiul se manifesta la compartimentul motor al mașinii. Incendiul a fost cauzat de un scurtcircuit produs la compartimentul motor. A fost lichidat prompt fără a se extinde la întregul autoturism. Din fericire, nu au fost înregistrate victime” au transmis reprezentanții ISU Sibiu. (D.B.)
Ovidiu BOICA
Ovidiu BOICA
Ovidiu BOICA
Dumitru CHISELIȚĂ
Ovidiu BOICA
b.o.n.
Teodora NAN
Ovidiu BOICA
Ovidiu BOICA
Ovidiu BOICA
Dumitru CHISELIȚĂ