Un tânăr de 21 de ani a căzut în râul Olt, în împrejurări deocamdată necunoscute. Un apel la 112 ar fi anunțat faptul că o persoană a căzut în Olt în sectorul dintre Boița și Lazaret.
„În jurul orei 22:00, pompierii sibieni au fost solicitați să intervină pe Valea Oltului, între localitățile Boița și Lazaret pentru a salva o persoană căzută în râul Olt. La fața locului, pompierii s-au mobilizat cu o barcă, o autospecială de stingere, una de primă intervenție și un echipaj SMURD. Bărbatul în vârstă de aproximativ 21 a fost găsit conștient, pe malul opus al râului. Acesta a fost extras din apă și preluat de echipajul SMURD și va fi transportat la UPU Sibiu” au transmis, duminică seara, reprezentanții ISU Sibiu.
Totodată, IPJ a anunțat că „au fost sesizați, prin apel 112, despre faptul că pe DN 7, între localitățile Boița și Lazaret, o persoană ar fi căzut în râul Olt. În cauză, polițiștii efectuează cercetări pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care s-a produs evenimentul”. (D.B.)