Tribuna
Faptele mai presus decât vorbele goale ale candidatului Băra Ioan Bucur

Referitor la articolele apărute în ziarul dumeavoastră la Publicitate Electorală semnate de candidatul la Primăria Răşinari, Ioan Bucur Băra, precizez următoarele:

Experienţa mea în ceea ce priveşte administraţia publică locală începe în anul 1997 de când lucrez în cadrul Programului Dialog România- este un program al reţelei Civice Dialog, coordonat de Fundatia Comunitatii Sibiu care se derulează în judeţele Sibiu, Vrancea, Braşov şi Harghita finanţat de Agenţia Americană de Dezvoltare, Fundaţia German Marshal şi Fundaţia Mott a cărui scop este colaboarea dintre cetăţeni şi administraţie în vederea dezvoltării complexe a localităţilor.
În cadrul acestui Program am coordonat mai multe proiecte dintre care amintesc „Administrare eficientă prin participare publică”- proiect naţional derulat în judeţele amintite în 2004, 2005, 2006 al carui scop este imbunatatirea functionarii administratiei publice locale prin implicarea cetatenilor in decizile publice şi „Dialog pentru Comunitate” a carui scop este infiintarea si functionarea comitetelor de cetateni din 30 de localitati.
Un alt proiect important este „Dezvoltarea Zonei Mărginimea Sibiului” finaţat prin Programul PHARE 2005, al cărui scop este realizarea unei strategii pentru Mărginimea Sibiului şi elaborarea planurilor de dezvolatare pentru localităţile Răşinari, Sălişte, Râu Sadului, Sadu şi Tilişca.
Proiectele şi programele Fundaţiei Comunităţii Sibiu unde sunt coordonator programe iar preşedinte este Marina Bogdan, derulate la Răşinari sunt:
Proiectul „Răşinari 2000” finanţat de Fundaţia pentru o Societate Deschisă şi în cadrul căruia s-au desfăşurat următoarele activităţi: realizare plan strategic al comunei Răşinari pentru perioada 2000-2004, înfiinţare Centru de Informare Turistică pentru Cetăţeni, realizare materiale de promovare (broşuri, pliante în limbile Română, Engleză, Franceză şi Germană, fluturaţi şi hartă turistică), reabilitarea traseelor turistice din zona localităţii Răşinari.
Programul „Dezvoltare economică locală a zonei Mărginimea Sibiului” finaţat de Asociaţia Municipiilor din Olanda în cadrul căruia 10 proiecte pilot s-au desfăşurat în localitatea Răşinari dintre care amintim: „Înfiinţarea Centrului de Tineret Răşinari” şi „Sprijinirea formaţiilor de fluieraşi, căluşari şi a cercului de pictură pe sticlă” şi „Îmbunătăţirea serviciilor oferite de pensiunile agro-turistice din Răşinari”
Proiectul „Transparenţă bugetară”– finanţat prin Programul PHARE 2003 şi în cadrul căruia s-au desfăşurat următoarele activităţi: organizarea de consultare publică pentru bugetul local din anii 2004-2005 şi realizarea materiale informative privind Legea 544- legea accesului la informaţii publice, Legea 52 – legea transparenţei şi Legea bugetelor locale.
Fundaţia Comunităţii Sibiu a fost co-organizator al Festivalului „ Ţuică şi Brânză” care a avut loc în anii 2005, 2006 şi 2007 pe Valea Ştezii pentru promovarea produselor tradiţionale- brânză şi ţuică şi al manifestarilor „Întâlnirea Fiilor Satului la Răşinari” care a avut loc în 2002 şi 2004.
Şi pentru că lista proiectelor şi programelor care demonstrază experienţa mea în ceea ce priveşte funcţionare administraţiei publice locale şi activitatea Fundaţiei Comunităţii Sibiu este mult mai lungă vreau să închei adresăndu-vă o întrebare:
„Domnule candidat Bucur Ioan Băra, sunteţi dispus să înfiinţaţi un ONG care să deruleze proiecte şi programe în Răşinari şi după mandatul 2008-2012, în care eu să fiu primarul comunei Raşinari, să facem publice în ziarul Tribuna realizările Primăriei Răşinari şi ale ONG pe care dvs îl înfiinţaţi?


Cu respect,
Ing. Bogdan Bucur
Nota redacţiei: Responsabilitatea pentru materialele publicitare electorale publicate de ziarul nostru aparţine în exclusivitate candidaţilor.





comentarii
100 comentarii

Bravo Bogdan ! Imi pare rau de Bara ca era de-al meu , dar pe tine te cunosc si stiu ca esti de isprava. Am apreciat activitatea ta la Pro Democratia, cand ai fost foarte obiectiv in a ne trimite observatori pe cat se putea de corecti.Din deplasarile in zona Deventer , si altele, care priveau direct administratia publica locala ai avut mult de invatat si cred ca ai si invatat,
Mult succes !
Prietenescu
16.06.2008 06:35
de ce iti atribui munca surorii tale ..domnule.../Oricum ea te-a carat in spate pana acum/ ai avut vre-un servici ?
si felicitari rasinarenilor pentru NOUA PRIMARITA MARINA
ha, ha.
rasinareanu
16.06.2008 07:54
Bravo si mult succes in continuare.
Sa speram ca Rasinariul in urmatorii ani o sa cunoasca o mare dezvoltare sub noua conducere.In cea ce priveste pe fostul primar daca ne uitam in urma nu gasim nimic cu ce am putea sa ne mandrim, a scuze intensitatea de lumini pe care a facut-o la intrarea in comuna pardon in fata vilelor lui.
Anonim
16.06.2008 08:04
jigodie am scapat de chiva bara ceausescu, doamne multumesc
pt.rasinareanu
16.06.2008 08:12
esti cumva un mare sustinator al domnului Bara.
Destul si-a facut de cap, destul si-a facut campanie cu masina primariei, destul angajatii ocolului isi duc sotiile la servici cu masina ocolului destul a jefuit rasinariul domnul Bara cu restul echipei sale de lingusitori in ultimi 4 ani.Acum 4 ani domnul Bara sa transformat in victima domnului Badila care la incurcat sa faca (fure)tot ce a vrut el.Destul cu facultatile si mastarurile bugetarilor de la rasinari facute pe bani publici.
Pt domnul Bogdan propunere: AUDIT LA PRIMARIE SI LA OCOLUL SILVIC RASINARI ca sigur se mai imbolnavesc cativa si pleaca la fel ca Apolzan.
pt rasinareanu
16.06.2008 08:21
dreptate ,dreptate.ministerul apelor si padurii-control la ocol ;DNA control in primarie
pt. rasinareanu
16.06.2008 09:09
Felicitari domnule Bogdan Bucur pentru alegerea in functie! Ca reprezentant al unui ONG care se ocupa cu probleme de mediu, te rog foarte mult sa verifici la singe si sa impiedici viitoarele taieri de arbori din Padurea Dumbrava (declarata Parc Natural, cu regim special) chiar daca e administrata de Ocolul Silvic Rasinari. Cred ca intelegi ca este esentiala pentru a mentine in Sibiu si in Rasinari un regim climatic normal, impiedicind desertificarea solului.
Rugaminte
16.06.2008 14:30
pentru pt. rasinareanu
prostul duce grija altuia , s-ar putea sa te imbolnavesti tu ! succes!
Anonim
16.06.2008 17:23
deci chiar nu imi vine sa cred. a iestit spiridusul primar! ha ha ha. viceprimar va fi schiopul......tre sa ne mandrim oameni buni cu acestia care ne reprezinta comuna! spiridusul si schiopul :))
un prieten
16.06.2008 21:19
ar trebui sa va preocupe pe toti binele comunei si sa va canalizati atentia spre lucrul acesta . dati dovada ca sunteti urmasii unor oameni are ne-au dus numele departe in lume.nu rezolvam nimic daca stam si ne acuzam unii pe altii,haideti sa facem ceva oameni RASINARENI cu adevarat nu doar sa povestim
mirabela
16.06.2008 21:41
viceprimar sa fie un om cu calitati ,nu ca cei care si-au lasat familia de izbeliste. rusine lui ca a uitat de vremea cand nu avea ce manca
anonim
16.06.2008 23:10
daca bucur bogdan este un familist , nu se potriveste cu viceprimar curvar.stie tot satul ce a facut bratu petru.pt familie, a parasit-o cand i-a fost mai bine.ce exemplu e pentru oamenii??
anonim
16.06.2008 23:18
MAI INTEPATILOR. NU VA AJUNGE INFRANGEREA? CE PROBLEMA AVETI UITATI-VA CINE SUNTETI SI NU MAI VORBITI DE ALTII. BRAVO DOMNULE BUCUR BOGDAN. A VENIT CLIPA SA TE IMPUI. succes
UN CETATEAN
16.06.2008 23:33
calitate+garantie=viitor100%. felicitari
un sustinator
16.06.2008 23:37
Domnule Bogdan , daca doriti sa mergeti alaturi de fostul viceprimar atunci contiinta mea nu imi da pace la faptul ca am pus votul pe dvs. Inseamna ca sunteti un om slab pregatit. Nu te poti asocia cu asa ceva decat daca ai aceeasi viziune asupra vietii. Acesta este un om care a obtinut totul prin curvarasie si minciuna .Dvs. suneti o familie de oameni muncitori si cumsecade .Sper sa nu fiu dezamagita.
marinela
17.06.2008 18:33
Bucurica , dorim schimbare, echipa noua .Bafta!
vasi
17.06.2008 18:36
Eu v-am ales pe dvs. primar , dvs, aveti datoria sa alegeti un viceprimar pe masura. Alegeti un om cu bun simt si scoala.Succea Bogdan Bucur.
marius
17.06.2008 18:40
toata umea stie ca va fi viceprimar bratu petru. eu te-am votat bucure dar deja m-ai dezamagit. de ce doar dupa alegeri mi-ai zis ca il pui vice pe bratu petru? regret nespus ca te-am votat eu si cu familia mea.
anonim
17.06.2008 23:44
sper totusi sa avem noroc cu consilierii, ca nu o sa fie de acord cu dumneavoastra si sa nu il accepte ca vice pe bratu... dar totusi sunt numai oameni slabi in consiliu :( milucu?, pitoi?, blezu?. cine ne va conduce oameni buni? suntem pe vremea comunismului.......
corina
17.06.2008 23:50
e bun si fostul voceprimar. in ceea ce priveste viata personala nu ma intereseaza. conteaza ce a facut. in timpul lucrarilor de pe strada mea el a fost cel care a supravegheat tot zi de zi. respect echipei. succes BUCUR BOGDAN nu ii lua in seama pe invidiosi
anonim
18.06.2008 08:34
ala numai a curvarit. nimic altceva!!!!!!!!!!! nu a facut nimic timp de 4 ani! rasinareni pe cine am ales???????!!!!!!!!!!!!!!
corina
18.06.2008 15:57
pare-se ca politichia si-a facut jocul si in Rasinari. alesii l-au "facut" pe primarul ales, infiintand "monstruoasa coalitie" a lui Bara cu Danoi si Pacurar.
sarmanii alesi
18.06.2008 21:39
bravo Corina
Angela
18.06.2008 22:58
bine a lucrat bara si cu consilierii lui.chiar daca nu a iesit primar, nu si-a pierdut bunul simt si s-a gandit la viitorul comunei. ce ne faceam daca iesea bratu? ne ..... pe noi
anonim
18.06.2008 23:16
este un loc liber la taximetrie pt fostul vice sa o plimbe pe curva lui si pe altele.asa iti trebuie petre, dupa fapta si rasplata
andreea
18.06.2008 23:28
cine ii cunoastea sotia vicelui,frumoasa ,harnica , o femeie adevarata care l-a ajutat la greu nu accepta faptul ca el sa mai fie vice.a primit ce merita.ce exempu era pt sat?
anonim
18.06.2008 23:35
succes primare
Raluca
19.06.2008 10:02
Domnule Bogdan Bucur si domnilor consilieri independenti nu este nici o pierdere faptul ca mu a fost votat dnul Bratu Petru in functia de viceprimar, Este un om slab pregatit . Sa mearga sa munceasca ca toti cetatenii din aceasta comuna si sa arate societatii de ce este in stare daca nu mai este viceprimar.Nu inteleg de ce a fost sustinut de echipa dvs. deoarece in cei 4 ani cat a fost viceprimar Bratu Petru, nu s-a ocupat de curatarea filtrelor la captarile de apa potabila precum si la curatarea raurilor . El a fost sustinut in Caminul Cultural de persoane indoielnice si de joasa speta ( Corneluta Achim , Geta lui Sturzu , Moldovan Elena, Boiceanu Ioan ,Oprea Cracea etc.) Sunt socat cu ce minciuni sau promisiuni a reusit acest om sa prosteasca pe cei din Fam Bogdan si apropiatii acesteia.
anonim
19.06.2008 20:58
Dle consilier Blezu Gheorghe pentru ce l-ati sustinut la functia de viceprimar pe dl Bratu Petru?doar ca sa nu fiti contra Domului Bogdan Bucur? Ca consilier mai in varsta trebuia sa aveti verticalitate sa sustineti un om cu scoala , care a realizat ceva ,un om care are cuvint si trecere daca deschide o usa pentru a-si face utila activitatea .Eu personal si familia mea v-am votat domnule Blezu si am crezut ca dvs. veti candida la functia de viceprimar . Dle Blezu nu fiti marioneta dlui Bogdan cum erau ceilati consilieri pe timpul dlui Bara
un om cu scaun la cap
19.06.2008 22:05
Succes dle Bogdan Bucur . Aveti oameni pregatiti in echipa . Danoiu Alin este capabil pentru functia de viceprimar. Lasati timpul sa-si spuna cuvintul . Domnul Danoiu este un om constructiv si luptator.
mirela
19.06.2008 23:04
bogdan Bucur ii cel mai prost si tantalau din rasinari.
anonim
19.06.2008 23:10
pacat fostule viceprimar,daca iti vedeai de familie erai si acum vice,multumeste-i curvei.........
iulia
19.06.2008 23:18
FELICITARI D/LE PRIMAR PENTRU ALEGEREA D/VOASTRA IN FUNCTIA CEA MAI INALTA A ACESTEI COMUNE PE CARE O IUBESC IN INTREGUL EI DAR NUMAI O PARTICICA DIN LOCUITORI.
un votant interesant 20.06. 2008
20.06.2008 13:41
RECOMANDARI LA INCEPUT DE DRUM SINT FACULTATIVE GARDA FINANCIARA SA VERIFICE LA SANGE ACTIVITATEA PRIMA RIEI RASINARI IN ULTIMII 8 ANI.SURPRIZE SURPRIZE ????????INGINERII FINANCIARE IMOBILIARE SILVICE FALS INTELECTUAL DIICOT SA VERIFICE AVERILE MAFIEI LOCALE CU IMPLICATII IN JUDET ASIGURADU/LE UN DOMICILIU DUPA MERITE POLITIA RURALA SA LEGAT LA OCHI DOPURI IN URECHI NE RECO MANDA SA DORMIM LINISTITI CA N/E VEGHAZA SOMNUL VA ROG INCHIRIATI UN PESCADOR SA PESCUIASCA RECHINII DE PE PLAJA DIN FATA PRIMARIEI TRIMITETI SEMIANALFABETII CE OCUPA POSTURI IN PRIMARIE LA SCOALA INTENSIVA SI SUPUNETII LA CONCURS AVETI DOI JURISRI UNUL INFRACTOR CELALALT SARAC IN CUNOS TINTE JURIDICE.PACAT DE CHELTUIELILE PARINTILOR. RUGATIL PE EXPRIMARUL SA/I FACA CADOU SOTIEI SCAUNUL DE PRIMAR PENTRU A NU SE SIMTI VADUVA O SA REVIN.ESTE DEAJUNS PENTRU ASTAZI CU STIMA V.T.
VLAD TEPES 20.06.2OO8
20.06.2008 15:36
Pt. Vlad Tepes
Dle. ti-as recomanda ceva sa te angajezi la firma Coca Cola poate ai mai multa trecere la actuala nevasta. Se pareca te insela de pe vremea cind detineai oarece functie in comuna . Sunt foarte curios acum ca nu mai esti sef cu ce o mai impresionezi pe doamna( cu aspectul fizic, cu scoala pe care o ai sau cu averea cu care te-ai dus la ea?)
Un grijuliu
21.06.2008 23:35
Daca ii dadeai pensie alimentara la copila poate iti ajuta Dumnezeu si in continuarie.Dupa ce te-au ingrijit cand ai fost bolnav ti-ai batut joc de ele.
O fosta vecina
21.06.2008 23:41
AStazi am avut ocazia sa-l cunosc personal pe dl Danoiu Alin datorita unei defectiuni la apa potabila. Am fost impresionat de interesul pe care l-a manifestat.S-ar putea sa le multumiti consilierilor care l-au sustinut pe acest om.
Un cetatean
21.06.2008 23:49
bai Vlad Tepes vezi sa nu iti intre un pai in cur. Mai taci din gura analfabetule. nici nu sti ce sa scrii.
anonim
23.06.2008 00:59
Danoiu Alin este cel mai bun viceprimar din toti care au fost in Rasinari.
anonim
23.06.2008 01:01
Podariu Maria este cea mai desteapta din toti consilierii.
un despets din rasinari
23.06.2008 01:02
Comentarii ale unor complexati care nu au curajul sa-si spuna in fata ce gandesc.
ion
23.06.2008 13:17
s-a dus rasinariul pe rapa!!!!!!!!!
andreea
25.06.2008 22:27
andreea pasarea
anonim
25.06.2008 22:58
dupa cine plangi andreea?dupa schiopu?????????????
anonim
25.06.2008 23:00
normal ca nu dupa schiopu, ci dupa schimbarea aceasta tampita care s-a facut.
andreea
26.06.2008 00:16
Mai taceti din gura.
anonim
27.06.2008 22:45
ce vrei tu taratura
anonim
27.06.2008 23:35
ptr.pitoi care se da cu cei care sunt la putere si se vinde pe bani . toti consilieri din PD-L sunt niste lingai si niste hahalele.
anonim
29.06.2008 23:11
Desi in campanie credeai ca cele mai mari probleme ale rasinarenilor sunt legate de ocolul silvic, se pare ca in prima sedinta extraordinara a Consiliului Local pe primul loc se afla probleme legate de fotbal...
iulian
11.07.2008 20:03
se alege praful de fostul viceprimar
maria
19.07.2008 23:34
de ce credeai ca cele mai mari probleme sunt legate de ocol ca merge toata lumea care vrea dupa lemne de foc sau de constructii. era mai bine la directie tu toanto.s-au facut controale la ocol destule stai linisita nuse fura dar in mintea ta mai bine sa fure directia pe rasinareni.
anonim
22.07.2008 16:32
in prima sedinta de maxima urgenta a mai fost o problema mare ptr. rasinari sa acorde primarul titlu de onoare la ofemeie care nici nu a avut de-a face cu rasinariul.halal proiect.promit ca incerc sa ma duc si eu la sedinte de acum inainte am auzit ca ai voie ca invitat.
anonim
22.07.2008 16:45
domnule primar faceti DRUMURILE ,ca sun tem ca pe calinis ca de asta v-am votat
ion
24.07.2008 13:20
inainte pe timpu lu bara era viata mai ieftina acum bogdan vrea containar obligatoriu si apa contorizata
anonim
24.07.2008 13:35
apa contorizata????????? asta e nebun? daca are bani n-are decat sa plateasca el si pt noi. sapt trecuta a venit sa-i dm bani sa ne faca strada. pai el ce face cu banii din primarie????? tot noi sa platim? pai daca facea canalizarea el, banuiesc ca noi plateam. asa bara a facut-o din banii primariei.
andreea
11.08.2008 16:12
MAFIA BĂRA IŞI FACE IN CONTINUARE PREZENŢA.
AMENINŢĂRI , INCERCĂRILE DE INTIMIDARE, ZVONURILE FAC PRESIUNI ASUPRA CONSILIULUI LOCAL.
TOATĂ ACEASTĂ SITUAŢIE MĂ FACE SĂ CRED CĂ DOMNUL BĂRA VREA SAU ARE CEVA DE ASCUNS.
CONTRACTUL DE INCHIRIERE A CARIEREI STĂ LA DOMNUL BĂRA ACASĂ
VĂ ESTE TEAMĂ SĂ IL CONSULTĂM CUMVA, STIMATE DOMN BĂRA?
un actual consilier
16.08.2008 07:30
POVESTEA CONTINUĂ.......
REFERITOR LA CONTORIZAREA APEI CETĂŢENII CRED CĂ VOR FI PUŞI SĂ ALEAGĂ INTRE CONTORIZAREA APEI CU GESTINE DIN PARTEA PRIMĂRIEI LA UN PREŢ REZONABIL SAU CONTORIZARE DE LA SIBIU DEOARECE ECHIPA BĂRA A AVUT GRIJA CA IN LUNA MARTIE 2008 SĂ INIŢIEZE ADERAREA COMUNEI LA MASTER PLAN ADICĂ LA GESTIONAREA APEI COMUNEI DE CĂTRE APĂ CANAL , NECONDITIONAT??
AŞTEPT COMENTARII
VĂ MULTUMIM DOMNULE BĂRA CĂ LA ACŢIUNI DE GENUL CURĂŢAREA R
UN ACTUAL CONSILIER
16.08.2008 07:43
PE ACEASTĂ CALE FAC APEL LA CETĂŢENII COMUNEI RĂŞINARI
SĂ PARTICIPE C
UN ACTUAL CONSILIER
16.08.2008 07:48
toti o apa si-un pamant, consilieri de nimic in frunte cu fostul vice
iulia
16.08.2008 21:25
AM UN MESAJ PENTRU PETRU BRATU-IN VIATA TOTUL SE PLATESTE MAI ALES CAND ITI PARASESTI FAMILIA;O SOTIE DE INVIDIAT PENTRU CARACTERUL DE CARE A DAT DOVADA FATA DE SITUATIA CREEATA DE O CURVA. PACAT DE FETITA CARUIA I-A FOST DISTRUSA COPILARIA CHIAR DE TATAL EI.
ANAMARIA
16.08.2008 21:40
REFERITOR LA SEDINTELE DE CONSILIU ACTUALE. ESTE MAI RAU CA PE TIMPUL DOMNULUI BARA DEOARECE DOMNUL BOGDAN SE OCUPA DE INFIINTAREA POSTULUI DE CONSILIER DE PROIECTE PROBABIL PENTRU SORA DANSULUI , DE CONSTRUIREA UNUI TEREN DE FOTBAL CU 8 MILIARDE DE LEI SI CU APUCATURI DE DICTATOR
UN OBSERVATOR
16.08.2008 23:17
REFERITOR LA SEDINTELE DE CONSILIU ACTUALE. ESTE MAI RAU CA PE TIMPUL DOMNULUI BARA DEOARECE DOMNUL BOGDAN SE OCUPA DE INFIINTAREA POSTULUI DE CONSILIER DE PROIECTE PROBABIL PENTRU SORA DANSULUI , DE CONSTRUIREA UNUI TEREN DE FOTBAL CU 8 MILIARDE DE LEI SI CU APUCATURI DE DICTATOR
UN OBSERVATOR
16.08.2008 23:17
CE NE-ATI MAI PUTUT PROSTI DOMNULE BOGDAN BUCUR IMPREUNA CU CONSILIERA DVS..CARSTEA PVA CAND ATI VENIT PE LA NOI PE ACASA SI NE-ATI PROMIS CA FACETI ORDINE CU SECRETARUL PRIMARIEI.....DAR VEDEM CA DVS. V-ATI ASOCIAT IMPREUNA CU EL SI VA OCUPATI DE TOATE PROSTIILE SA INCASATI BANI PE RACORDURI PE STRADA BARCEANU SI DE LA CINE NU TREBUIE SI IL MAI TRIMITETI SI PE CASIERU PODARU PE LA OAMENI ---
UN VOTANT FRAIERIT
16.08.2008 23:25
Intradevar rasinarenii suntem un sat de prosti.Cum om mai fi crezut si in Carstea Pva ca ne va face gradinita si cresa si ca se va lupta pentru drepturile familiei si copiilor .In cate sedinte de CONSILIU LOCAL AU FOST m-am interesat daca aceasta doamna a ridicat vreodata aceasta problema. NICI VORBA ... DNA CARTSEA URCIORUL NU MERGE DE MULTE ORI LA APA SI MINCIUNA ARE PICIOARE SCURTE...
O VECINA CU UN CONSILIER ACTUAL
16.08.2008 23:34
raspuns pentru o vecina cu un consilier actual
imi pare bine doamna draga ca a-ti avut curajul de a vorbi
imi puteti spune si personal ce va nemultumeste
eu vin pe aceasta cale si va intreb daca pentru dumneavoastra este mai important sa bem apa curata noi si copii nostri sau sa avem o noua cladire pentru gradinita
chiar daca v-ati interesat ce s-a discutat la sedinte cred ca ar fi mai bine sa veniti personal la acestea
si eu imi duc copii la gradinita in sibiu
credeti ca mie nu mi-ar conveni sa avem gradinita cu program prelungit aici dar deocamdata apa este prioritatea nr 1
mai mult pot sa va spun ca ati fost dezinformata deoarece problema sa pus in sedinta publica la care au fost invitati si directorii de la ambele scoli precum si alti cetateni
in acest sens probabil persoanele care v-au informat nu cunosteau toate datele
--daca mai aveti nelamuriri de ce nu ma intrebati personal?
---
cirstea paraschiva
18.08.2008 13:15
pentru vecina
sper ca aveti demnitatea sa imi raspundeti la argumente
va astept la dialog
deasemena va pot spune ca se demareaya discutiile pentru a se face gradinita in spatele caminului
la revedere
pe viitor nu mai aruncati .......vorbe fara ........acoperire
cirstea paraschiva
18.08.2008 13:18
Doamna Carstea am intrat intamplator aici si am vazut comentariile . Vreau sa va spun ca sunteti foarte buna de papagal deoarece se vorbeste pe masinile rechinilor cat caz faceti ca v-au facut cei 2 BARA reclamatie sotului. Doamna DRAGA daca nu aveau dreptate cei 2 BARA va puteau reclama ???????SI ACUM SA VA RASPUND LA FAPTUL CA FACETI ATATA CAZ CA TREBUIE APA REZOLVATA NICI PRIN CAP NU VA TRECE VA INTERESEAZA TERENURI DE SPORT CU MILIARDE GRELE
UNA CARE CIRCULA CU RECHINI
18.08.2008 22:29
Domnule Bogdan si Doamna Carstea sa va fie rusine ca ati jurat pe CONSTITUTIE si pe BIBLIE ca respectati legile tarii si cetatenii dar va manifestati ca si cand PRIMARIA este mosia dvs. In PRIMARIE la ora actuala este debandada . Asa sa va ajute Dumnezeu
Un rasinarean
18.08.2008 22:40
aaa
aaa
19.08.2008 00:13
apropo.nu va este rusine sa spune-ti ca la-ti desputit pe bara oare el este cel care trebuie desputit n-a trecut decit o luna mizeria este la loc cine ildespute pe primarul ales acum. pastrati curatenia mai nesimtitilor de rasinareni pentru ca voi sunteti imputitii nu primarul fost sau actual. nu vreti sa vina bara si bogdan sa va spele si chilotii mai jegurilor de rasinareni. la voi nimeni nu este bun.oricum ca bara nu va mai fi primar nici unul.
ana
19.08.2008 00:35
dau raspuns unui mesaj in legatura cu apa.fostul primar nu a facut nici un contract cu mastar-plan sunt numai minciuni el are facut proiecte dupa care ar trebui sa se bage apa de pe raza comunei rasinari fara sa se mai puna ceasuri la apa . bogdan este cu master planul si cu contorizarea apei ca de altfel si cu pubelele obligatorii.inainte sa afirmati ceva va rog interesati-va sau veniti la sedintele de consiliu unde este si vechiul primar si noul primar.daca nu va convine va puteti lua de ei.doar nu sint ei iohanis.
un consilier
19.08.2008 01:01
CEL MAI SLAB PRIMAR DIN TOTI CARE AU FOST IN PRIMARIA RASINARI. HABAR N-ARE DE PROBLEMELE COMUNITATII UN SLAB CARE NU FACE NIMIC PANA NU-SI INTREABA SORA SI NE TINE PE LA USI PENTRU O SEMNATURA CATE O ORA. CU MINCIUNI AI CASTIGAT SI S-AR PUTEA SA PLECI CU PICIOARE IN C..
VASILE
19.08.2008 12:27
eu zic ca fiecare sa-si curete in propria lor casa. nu sunteti in masura sa pronuntati cuvantul "curatenie" , atata timp cat la voi in casa lipsesc doar balaurii. asa ca desputiti-va pe voi, apoi comuna. sper ca va simtiti care sunteti si totusi apreciati faptul ca am bunul sim t si nu va divulg numele...
deea
19.08.2008 15:55
dau raspuns unui mesaj in legatura cu apa.fostul primar nu a facut nici un contract cu mastar
un observator
19.08.2008 18:59
pentru doamna care circula cu rechinii

miercuri, la ora 18.00 se discuta problema cu terenul de fotbal
vreau sa va vad ca mergeti la sedinta ca se pare ca stiti despre ce sume este vorba ......mergeti sa va convingeti inainte de a vb .
un observator
19.08.2008 19:03
pt doamna care circula cu rechinii
azi a fost sedinta
nu v-am vazut pe acolo
puteati afla ca 5 mil vin de la guvern nerambursabili si 3 de la bugetul local
va astept la dialog
un observator
20.08.2008 21:35
pt doamna care circula cu rechinii
pe viitor daca vreti va tin la curent cu noutatile ca vad ca nu aveti curaj sa veniti in sedinte
lasa ca merg eu ....ca sa va anunt ce sa mai intampla
un obsevator
20.08.2008 21:42
oare ce se mai intampla cu fostul vice, stie cineva?
maria
21.08.2008 23:52
domnul Bratu este alaturi de ceilalti consilieri pentru a recupera cei 8 ani in care s-a batut pasu pe loc
chiar daca in continuare domnul BARA incearca sa ameninte si sa intimideze
daca aveti ocazia intrebati-l pe domnu Bara de ce in martie s-a semnat aducerea apei de la Sibiu iar raspunsul va fi jalnic
scriea in limba engleza si nu au stiut ce au votat
acestia sunt oamenii care ne-au condus 8 ani
lipsisti de scrupule , demnitate si onoare .
un observator
23.08.2008 17:46
bratu este un om de nimc,nu are cum sa ajute cu nimc comuna,el nu a fost in stare sa-si pastreze sotia si fetita,ce sa mai asteptam pentru comuna?
iuli
23.08.2008 19:28
pt iuli
esti cumva pro BARA
CA....DACA ESTI LA CINE MA GANDESC EU.......ESTI O PERSOANA APARENT DIPLOMATA DAR .....APERI IN CONTINUARE MAGARIILE FACUTE DE BARA
un observator
23.08.2008 19:41
nu apar pe nimeni ,mai ales pe bara,stie toata lumea ca nici bratu nu a facut nimic 4 ani,a facut numai curvari.
iuli
24.08.2008 09:45
radiografia plaiului mioritic este ca a fecalei: o umbra fara schelet, o inima ca un ***, fara sira spinarii -artagos si smecher romanul crede ca este stapanul incontestabil la lumii si ca poate cuceri cu smecheria lui de doi lei europa si america la un loc.plin de ifose, gata oricand sa te injure daca ai alta parere decat el, vede mai degraba paiul din ochiul tau decat boababul din ochiul propriu....
romanul e gata oricand sa se ia la harta, sa te scuipe atunci cand nu mai are argumente cu care sa te indoaie si sa puna interesul lui meschin mai presus de interesul general al colectivitatii. - romanii nu pot alcatui un popor pentru ca valoreaza cit o turma: dupa gramada, la semnul fierului rosu... fete patibulare, maxilare incrincenate, guri vulgare, trasaturi rudimentare, o vorbire agramata si bolovanoasa. . ("patibular", in limba latina, inseamna "bun de spinzuratoare")
ion
30.08.2008 11:12
Ioane ai caracterizat prea dur plaiul mioritic si f referitor la fetele patibulare cred ca te-aigandit la femeile din primaria rasinari.
Gheorghe
31.08.2008 11:59
Pt.Ion
Ce parereai de bogdan Bucur ?
Elena
31.08.2008 12:02
RASINARUL A INCEPUT SA PRINDA VIATA
SE REFAC DRUMURILE , SE INSTALEAZA NOI TEVI DE APA , SE CURATA STRAZILE SI RAURILE , SE ORGANIZEAZA FESTIVALE ....DECI TOATA CINSTEA PENTRU BOGDAN
IN CONCLUZIE SE POATE ...SI TB SA APRECIEM ASTA
ECHIPA BOGDAN MERGE INAINTE CHIAR......DACA UNII LE SUNT OSTILI
FELICITARI DRAGI RASINARENI CA ATI REUSIT SA VA DESTEPTATI IN AL 12 LEA CEAS SI ATI ALES CORECT
UN OBSERVATOR
06.09.2008 10:46
LA NAIBA CU TOTI CURVARI DIN SAT;STIU EI CARE SUNT
ANA
10.09.2008 20:51
RASINARENI IMPUTITI
OOOOOOOO
10.09.2008 20:52
voi sunteti cei mai imputiti oameni din rasinari, va dau gunoaiele afara din casa. asa ca gura mai mica. nu va tineti tari cand de fapt sunteti doua gunoaie. iar fostul vice ce sa faca? ce a facut si pana acum, freaca menta in continuare. acum m-am intors din spania si am auzit ca gheorghe blezu e consilier. ce cauta babalacu ala in consiliu? ala e un comunist imputit.am ajuns de rasul lumii. rusine sa va fie rasinareni
ptr carstea paraschiva si bogdan bucur
06.10.2008 17:33
MAI BINE RAMANEAI ACOLO
CA .......SE PARE CA ........ESTI A TOT STIUTOR.CRED CA NICI NU II CUNOSTI PE CEI DOI ...DAR SA VB ESTI ......DUPA CUM TI SE PARE FF. BUN .
IA INITIATIVA CAPSUNARULE NU MAI BARFI DEGEABA ......CURATATI ... CUVINTELE PENTRU INCEPUT
pt cel venit din SPANIA
22.11.2008 22:01
nu-l mai acuzati pe Bucur Bogdan de tot ce se intampla in comuna...pentru ca cine stie ce gunoi a ramas de la Bara, asa ca inainte sa vorbiti ar trebui sa va interesati si mai apoi sa acuzati!
un cunoscator
17.05.2009 15:17
reparati strazile modernizatile lasati vorbaria nu santeti buni de nimic rusine primariei in special primarului si vicelui ati reusit sa faceti din cacat bici rusine rusine
anonim
31.05.2009 22:37
aline mai dute si tu pe la cosmetica ai fata ca un puroi in eruptie[vicele]
ilie
31.05.2009 22:40
PRIMARIA RASINARI=CASA DE AFACERI BOGDAN
rasinarean
21.04.2010 00:29
.........
Maria
01.07.2010 17:01
t
mm
03.07.2010 13:42
Dragi Rasinareni sunt o femeie onorabila si o sa salvez Rasinaru,am studiisuperioare, voi fi viceprimar la urmatoarele alegeri, voi face metrou, voi face autostrada rasinari poplaca, voi reduce tva,voi face aeroportul international in calinis,voi introduce tramvaiul turbo,voi baga gazul,impreuna vom reusi.
O INTELECTUALA DIN RASINARI
05.07.2010 21:10
Dragi Rasinareni am axperienta, sunt consiliera, si stiu ca se poate.
O INTELECTUALA DIN RASINARI
05.07.2010 21:32
bogdane fura in continuare cat mai poti ca acum ai si societate comerciala la dispozitie , halal consilieri de 2 lei
rasinarean