Tribuna
Dosar penal pentru alcool
Laura BUCIU
1598 vizualizari

Un bărbat de 40 de ani, din Rîu Sadului este cercetat penal pentru că a condus pe drumurile publice cu alcoolemie peste limita legală. Bărbatul a fost oprit duminică noaptea pentru un control în trafic, în localitatea Tălmaciu. În urma verificărilor, s-a stabilit faptul că acesta se afla sub influenţa băuturilor alcoolice.
Bărbatul a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind de 0,82 mg/l alcool pur în aerul expirat. Acesta a fost condus la Spitalul Clinic Judeţean Sibiu unde i s-au recoltat două probe biologice de sânge pentru a-i fi stabilită alcoolemia.
Sibianul este cercetat penal sub aspectul săvârşirii infracţiunii de conducere pe drumurile publice a unui autovehicul cu alcoolemie peste limita legală, faptă prevăzută şi pedepsită de OUG nr. 195/2002, republicată, privind circulaţia pe drumurile publice. Cercetările sunt continuate de poliţiştii rutieri.




comentarii
0 comentarii

Din aceeasi categorie
Cartuse toner, unitati cilindru

Medialcare24

A.D.I. Eco Sibiu
VISA MEDICA
Licitatie publica

EVENIMENT TV

ACCENT MEDIA