Continental
Tribuna
Victorie cu Mladost și remiză cu Dnipro pentru FC Hermannstadt, în Antalya. A debutat Danci!
Ovidiu BOICA
1699 vizualizari
Victorie cu Mladost și remiză cu Dnipro pentru FC Hermannstadt, în Antalya. A debutat Danci!
”Alb-roșii” au învins la o diferență de două goluri ocupanta locului 9 în prima ligă din Serbia și au terminat la egalitate cu o fostă finalistă a Europa League.

 

Echipa sibiană a jucat, astăzi, alte două amicale în cadrul stagiului de pregătire din Antalya.
În primul meci de verificare, FC Hermannstadt a câștigat cu scorul de 3-1 (2-1) în compania echipei FK Mladost Lucani, ocupanta locului 9 în clasamentul primului eșalon din Serbia. Pentru echipa noastră au marcat Alexandru Curtean (min. 20), Alexandru Târnovan (min. 40) și Andrei Hergheligiu (min. 75). Cu această ocazie, la FC Hermannstadt a debutat Cristian Danci, ultimul jucător transferat în această perioadă.
Antrenorii Alexandru Pelici, Eugen Beza și Florin Berța au început partida cu ”unsprezecele” Cătălin Căbuz - Alexandru Coman, Ionuţ Stoica, Cătălin Pîrvulescu, Claudiu Pamfile - Robert Boboc, Cristian Danci - Olivian Surugiu, Alexandru Curtean, Andrei Hergheligiu - Alexandru Târnovan. Pe parcursul meciului au mai intrat Ştefan Blănaru, Robert Bratu, Marius Cătinean şi Cosmin Neagu.
În cel de-al doilea meci, FC Hermannstadt a remizat cu SK Dnipro 1, echipă calificată în semifinalele Cupei Ucrainei. Dnipro este nimeni alta decât finalista Europa League din ediția 2014/2015, pierdut cu 3-2 în fața spaniolilor de la Sevilla.
După 90 de minute scorul a fost 3-3 (2-1). Pentru FC Hermannstadt au marcat Ștefan Blănaru, Bogdan Rusu și Cătălin Pîrvulescu.
Echipa noastră a început partida în formula Horațiu Moldovan - Daniel Tătar, Radu Crișan, Cătălin Pîrvulescu, Mihai Stancu - Răzvan Dâlbea, Lucian Dumitriu - Cosmin Neagu, Bogdan Rusu, Petrișor Petrescu - Ștefan Blănaru. Au mai evoluat Robert Bratu, Marius Cătinean, Alexandru Coman, Andrei Hergheligiu și Cristian Danci.
 


comentarii
0 comentarii

Din aceeasi categorie
Muzeul Brukenthal

Publica anunturi

Vacanta Eurotrip
info
Apa Canal
Licitatie publica

accentmedia