PNL
Liga I de fotbal
Urziceniul, primul gol în campionat

Echipa FC Braşov a terminat la egalitate, luni seara, pe teren propriu, scor 1-1 (1-1), cu formaţia Unirea Urziceni, în ultimul meci al etapei a V-a a Ligii I, în urma căruia gruparea ialomiţeană a rămas fără victorie în acest sezon. Oaspeţii au deschis scorul prin Bilaşco, în minutul 3, acesta fiind primul gol din acest sezon al Ligii I pentru Unirea Urziceni. Gazdele au reuşit egalarea prin Hadnagy, în minutul 13. Bilaşco a fructificat din 6 metri o centrare a lui Onofraş, în vreme ce Hadnagy l-a învins pe Grigore cu o lovitură de cap, din centrul careului.
În tribună a fost prezent şi finanţatorul echipei Astra Ploieşti, Ioan Niculae, care încearcă să transfere câţiva jucători de la Unirea Urziceni.
La meci a asistat şi tehnicianul Petre Grigoraş, despre care se vehiculează că ar putea fi viitorul antrenor al Unirii Urziceni.

Liga I, etapa a V-a
Sportul studenţesc - CFR Cluj 3-0 (T. Bălan '22, '58, Pătraşcu '63), Rapid - Gloria Bistriţa 2-0 (Herea '45+2 - penalti, '90+1), FCM Tg. Mureş - Dinamo 2-6 (Fl. Dan '30 - penalti, Vancea '67 / Topici '5 - autogol, N'Doye '9, L. Ganea '53, M. Niculae '64, C. Munteanu '88, A. Cristea '90+2 - penalti), Astra - Universitatea Craiova 2-2 (Popara '38, Rohat '66 - penalti / Al. Piţurcă '29, Ciucă '75), Pandurii Tg. Jiu - Gaz metan Mediaş 0-0, Universitatea Cluj - Oţelul Galaţi 2-1 (Mendy '35, Boştină '50 - penalti / Borbely '45+2), FC Vaslui - Steaua 0-3 (Surdu '5, '53, B. Stancu '46), FC Timişoara - Victoria Brăneşti 2-1 (Magera '39, Zicu '82 / V. Negru '81), FC Braşov - Unirea Urziceni 1-1 (Hadnagy '13 / Bilaşco '3).