Tribuna
Sevis
Sibienii de la Miados au încheiat anul cu brio la Festivalul Românesc de Judo
Ovidiu BOICA
4883 vizualizari
Sibienii de la Miados au încheiat anul cu brio la Festivalul Românesc de Judo
Sportivii pregătiţi de prof. Andreea Ionaş au urcat din nou pe podium la ultimul turneu din acest an, care a avut loc pe 6 şi 7 decembrie, în Sala "Polivalentă" din Capitală. Fraţii gemeni Teodora şi Raul Frăţilă au avut prestaţii peste aşteptări.

 

Festivalul Românesc de Judo a fost ultima competiţie la startul căreia au s-au prezentat şi sportivii de la Miado's Sibiu în 2019. Turneul a fost găzduit de Sala "Polivalentă" din Bucureşti, pe 6 şi 7 decembrie. La eveniment au fost prezenţi peste 700 de sportiv de la cluburile de profil din ţară.
Dintre rezultatele obţinute de tinerii judoka de la Miado's au ieşit în evidenţă cele ale fraţilor Teodora şi Raul Frăţilă, locul al doilea la 37 kg, respectiv locul 1 la 46 kg, însă şi celelalte clasări ale sibienilor le-au descreţit frunţile oficialilor clubului.
"Am încheiat cu bine un an extrem de bogat în competiţii. Festivalul Românesc de Judo a fost ultimul turneu la care am participat cu sportivii noştri de la Miado's. Rezultatele obţinute, weekendul trecut, sunt în măsură să ne mulţumească. Un plus pentru Teodora Frăţilă şi Raul Frăţilă, s-au comportat foarte bine şi la acest concurs, sunt pe o pantă ascendentă, dar nici ceilalţi sportivi ai noştri nu trebuie uitaţi. Ca o concluzie, se poate spune că 2019 a fost un an bun pentru noi, cu rezultatele aşteptate. Desigur, au fost şi minusuri, dar balanţa înclină spre plus. Vom încerca să perfecţionăm lucrurile bune şi să le corectăm pe cele mai puţin reuşite, în noul an. Le dorim tuturor sportivilor noştri, familiilor acestora, să aibă parte de sărbători fericite şi un Moş Crăciun cât mai bogat. Le mulţumim tuturor, precum şi celor care au făcut posibile obţinerea acestor rezultate, Andreei Ionaş, Primăriei Municipiului Sibiu şi tuturor celor care au pus umărul la obţinerea acestor performanţe", a declarat Adrian Mihai, managerul Miado's.
 
REZULTATE MIADO'S LA FESTIVALUL ROMÂNESC DE JUDO
Categoria U12 (2009/2010)

Tudor Calvun (n. 2009), categ. 27 kg - participare
Tudor Trif (2009), categ. 30 kg - locul întâi
Paul Frățilă (2010), categ. 30 kg - locul al cincilea
Antonia Tuta (2010), categ. 32kg - locul al treilea
David Cantor (2009), categ. 34 kg - participare
Titus Mihai (2010), categ. 34 kg - participare
Alexandra Corlaci (2010), categ. 36 kg - locul al treilea
Tudor Burnete (2009), categ. 38 kg - participare
Alexandra Burjan (2009), categ. 40 kg - locul al treilea
Constantin Cacoveanu (2010), categ. 46 kg - participare
Categoria U14 (2007/2008)
Iustin Bucea (2008), categ. 30 kg - locul al treilea
Sebastian Petrescu (2008), categ. 34 kg - locul al doilea
Teodora Frățilă (2007), categ. 36 kg - locul al doilea
Marcus Mihai (2008), categ. 42 kg - locul al cincilea
Darian Guta (2007), categ. 42 kg - locul al șaptelea
Alexandra Trif (2007), categ. 44 kg - locul al treilea
Raul Frățilă (2007), categ. 46 kg - locul întâi
Categoria U16 (2005/2006)
Antonio Cîrlan (2006), categ. 42 kg - locul al cincilea.
 
comentarii
0 comentarii

Din aceeasi categorie
PORTAL MEDICAL

Postare anunturi

venactiv

Vacanta Eurotrip
info
Palatul Brukenthal Avrig
Licitatie publica

accentmedia