PNL
Liga I de fotbal
Internaţional rămâne fără victorie acasă!

Formaţia FC Timişoara a învins, luni, în deplasare, cu scorul de 3-0 (0-0), echipa Internaţional Curtea de Argeş, în ultimul meci al etapei a IX-a a Ligii I. Golurile au fost marcate de Goga '50, Bucur '69 şi Arman Karamian '77. Dorin Goga a deschis scorul în minutul 50, după ce l-a învins pe Marius Popa în urma unei pase de la Arman Karamian. Gigel Bucur a majorat diferenţa în minutul 69, după o fază la care au colaborat fraţii Karamian. Arman Karamian a dus scorul la 3-0 în minutul 77, când a marcat la vinclu, de la circa 15 metri. Formaţia din Curtea de Argeş rămâne, astfel, fără victorie pe teren propriu, în acest sezon.