Galop de sănătate! FC Hermannstadt, set la zero cu Dacia Unirea Brăila, la Mediaș
1354 vizualizari

Echipa sibiană a câștigat, în urmă cu câteva minute, cu 6-0 meciul din etapa a VII-a a Ligii 2 cu Dacia Unirea Brăila. FC Hermannstadt a deschis scorul târziu, abia în minutul 37, prin Valentin Buhăcianu, dar s-a dezlănțuit după pauză, când a mai înscris de cinci ori prin Silviu Balaure (48, 90+1), Călin Popescu (67), Buhăcianu (70) și Sîntean (83).
Pentru FC Hermannstadt, din primul minut au jucat Pop - Pantea, Fl. Bejan, I. Stoica, Issah - Mino Sota, A. Lungu - P. Petrescu, Năstăsie, Oroian - Buhăcianu. Au mai intrat Balaure, Tomșa, Călin Popescu, Sîntean și Baba Alhassan.
În urma acestui rezultat, FC Hermannstadt urcă pe locul secund, având 17 puncte, unul mai puțin decât Petrolul Ploiești