FC Hermannstadt a pierdut amicalul cu Petrolul, primul test cu spaniolul Ruben Albes pe bancă. Sibienii, în sistem ofensiv!
3798 vizualizari
© Mihnea Popescu

(ACTUALIZARE)

Ruben Albes a folosit un sistem 1-4-3-3. În startul meciului, pentru FC Hermannstadt au intrat pe teren Cristiano - Vodă, Viera, Dobrosavlevici, R. Opruț - Dâlbea, R. Pires, Caiado - P. Petrescu, Yazalde, Bușu.

Echipa sibiană a cedat cu 1-0 în meciul de verificare susținut astăzi, de la ora 11:00, pe Stadionul ”Municipal”. Unicul gol al întâlnirii a fost marcat de Arnăutu, în minutul 28. Conform paginii de Facebook a clubului FC Petrolul, meciul a fost împărțit în trei reprize a câte 30 de minute fiecare.
Jocul cu Petrolul a fost primul la care echipa sibiană a fost condusă de pe margine de noul antrenor, spaniolul Ruben Albes.

În Liga 1, FC Hermannstadt joacă, luni, 23 iunie, de la ora 20:00, la Ovidiu, cu FC Viitorul, în etapa a V-a a play-out-ului.