Două victorii, în imagini! FC Hermannstadt la Giurgiu, CSC Șelimbăr la Avrig, cu FC Buzău

CS Comunal Șelimbăr a continuat să facă victime printre echipele din zona play-off-ului, învingând-o pe FC Buzău, sâmbătă, la Avrig. Sibienii au fost conduși la pauză, Curtean ratând șansa de a restabili egalitatea de la punctul cu var, dar în partea a doua Daniel Tătar și Bogdan Vișa au întors rezultatul. Echipa lui Eugen Beza s-a impus în cele din urmă cu 2-1 și este pe locul 9 în clasament, cu 21 de puncte.

O victorie mult mai clară a obținut-o FC Hermannstadt la Giurgiu, cu Astra. Sibienii aveau încă de la pauză un avantaj liniștitor, marcaseră Raul Opruț, Ionuț Năstăsie și Silviu Balaure. În partea a doua, Alex Oroian și Andrei Sîntean au făcut 5-0, scor cu care s-a și încheiat partida.