Tribuna
CSȘ Șoimii, locul 3 la Cupa de Crăciun
Ovidiu BOICA
1959 vizualizari
CSȘ Șoimii, locul 3 la Cupa de Crăciun
Echipa pregătită de Ovidiu Tîlvan a terminat pe podium ediția din acest an a turneului de la Arad.
Grupa de copii născuți în 2005 a Clubului Sportiv Școlar Șoimii Sibiu s-a clasat pe locul al treilea la finalul ediției din acest an a Cupei de Crăciun, un puternic turneu organizat de clubul Atletico Arad şi la care au participat echipe din România şi Serbia. CSŞ Şoimii a fost repartizată în grupă cu Atacante Belgrad, CS Zlatna şi echipa gazdă, Atletico. În primul meci, fotbaliştii sibieni s-au impus cu scorul de 3-0 în faţa formaţiei din Serbia. Cu acelaşi scor a câştigat CSŞ Şoimii şi meciul următor, cu CS Zlatna. A urmat întâlnirea cu Atletico Arad, în care echipa lui Ovidiu Tîlvan a obţinut al treilea succes de la acest turneu, scor 2-1. "Jocul cu echipa gazdă a fost unul dramatic. Am condus cu 1-0 încă din minutul 5 şi ne îndreptam spre o nouă victorie. Arbitrii au prelungit însă meciul cu 2-3 minute peste cele 23 regulamentare şi, în prelungiri, arădenii au egalat. Am pus mingea la centru, am început din nou să jucăm, Marian Govoreanu i-a pasat lui Andrei Bozdog şi acesta din urmă a înscris golul de 2-1", a povestit antrenorul micuţilor fotbalişti de la CSŞ şoimii, Ovidiu Tîvan. În urma acestor rezultate sibienii s-au clasat pe primul loc în grupa C, astfel că, în faza următoare a competiţiei, aveau să se lupte pentru un loc cât mai sus pe podium. Din nefericire, CSŞ Şoimii a pierdut ambele meciuri disputate în compania câştigătoarelor celorlalte două grupe, 2-0 cu SF Ole Belgrad şi 1-0 cu Vojvodina Novi Sad, încheind turneul pe locul al treilea. " A doua zi, duminică, în meciurile ppentru stabilirea ordinei pe podium, oboseala, tensiunea din finalului primei zile şi accidentările i-au cam răpus pe băieţi şi n-au mai reuşit decât un joc de "recuperare" în cele două meciuri disputate cu două echipe bătăioase din Serbia. Le-am pierdut pe ambele şi am terminat pe 3 acest turneu. Suntem mândri de rezultat şi de modul în care au evoluat cel puţin în prima zi băieţii noştri. Aceasta este cea mai bună prestaţie a echipei noastre la un turneu. La Arad am dat posibilitatea tuturor copiilor din lot să evolueze, aşa că toată lumea este mulţumită. Mulţumim clubului nostru pentru sprijinul acordat în vederea participării la acest turneu puternic", a mai spus antrenorul grupei de copii născuţi în 2005 a CSŞ Şoimii, Ovidiu Tîlvan. Lotul echipei sibiene care a participat la Cupa de Crăciun este alcătuit din următorii copii: Alexandru Floca, Andrei Armean, Dragoş Mosora, Alexandru Cerchezan, Andrei Caracuda, Marian Govoreanu, Andrei Bozdog, Alexandru Lomnăşan, Patrick Mărginean, Alexandru Cismaş, Bogdan Popescu, David Preda şi Andrei Negru.comentarii
1 comentarii

Felicitari baieti!!!
Radu Cismas
09.12.2014 11:46
Din aceeasi categorie
Sevis - din Marginimea Sibiului

Somarest

venactiv

Comunicat de presa policrom

Vacanta Eurotrip
info
Palatul Brukenthal Avrig
PORTAL MEDICAL
Postare anunturi
Licitatie publica

accentmedia