Tribuna
Campioana şchioapă
Campioana României, Oţelul Galaţi, a terminat la egalitate, scor 0-0, meciul disputat, marţi seara, pe teren propriu, în compania nou-promovatei Concordia Chiajna, aceasta fiind ultima partidă a etapei a II-a a Ligii I. "Marinarii" au un singur punct în noul sezon şi ocupă, pentru moment, locul 12. Înainte de debutul partidei, antrenorul echipei Oţelul, Dorinel Munteanu, a primit din partea Federaţiei Române de Fotbal "Trofeul Fair-play" pentru sezonul trecut.
Liga I, etapa a II-a
Joi, 28 iulie
SPORTUL STUDENŢESC - CEAHLĂUL PIATRA NEAMŢ 1-1 (0-0)
Au marcat: Curelea '64 / Gafiţa '75
Sâmbătă, 30 iulie
FCM TG. MUREŞ - CFR CLUJ 0-2 (0-1)
Au marcat: Rafael Bastos '37, Sougou '64
UNIVERSITATEA CLUJ - RAPID BUCUREŞTI 2-0 (2-0)
Au marcat: Rui Duarte '29 - autogol, Cl. Niculescu '41
FC VASLUI - PETROLUL PLOIEŞTI 0-0
Duminică, 31 iulie
ASTRA PLOIEŞTI - CSU VOINŢA SIBIU 0-1 (0-1)
A marcat: I. Popa '40
STEAUA BUCUREŞTI - CS MIOVENI 4-0 (1-0)
Au marcat: Tatu '45, M. Costea '63, Tănase '77, Rusescu '87
GAZ METAN MEDIAŞ - DINAMO BUCUREŞTI 0-5 (0-1)
Au marcat: Căt. Munteanu '41 - penalti, Dănciulescu '59, M. Niculae '76, '86, Torje '90+1
Luni, 1 august
PANDURII TG. JIU - FC BRAŞOV 2-1 (1-0)
Au marcat: Vranjes '17, '79 / Majernik '50
Marţi, 2 august   
OŢELUL GALAŢI - CONCORDIA CHIAJNA 0-0.
Clasament
 1. Dinamo     2     2     0     0     6-0     6 (+3)
 2. CFR Cluj     2     2     0     0     4-0     6 (+3)
 3. "U" Cluj     2     2     0     0     3-0     6 (+3)
 4. Steaua     2     1     1     0     5-1     4 (+1)
 5. Sportul     2     1     1     0     3-2     4 (+1)
 6. Pandurii     2     1     1     0     3-2     4 (+1)
 7. Petrolul     2     1     1     0     2-1     4 (+1)
 8. CSU Voinţa     2     1     1     0     2-1     4 (+1)
 9. Rapid     2     1     0     1     3-2     3 (0)
10. FC Braşov     2     1     0     1     3-3     3 (0)
11. Ceahlăul     2     0     2     0     2-2     2 (-1)
12. Oţelul     2     0     1     1     1-2     1 (-2)
13. Concordia     2     0     1     1     1-2     1 (-2)
14. FC Vaslui     2     0     1     1     0-3     1 (-2)
15. Astra     2     0     0     2     0-3     0 (-3)
16. Tg. Mureş     2     0     0     2     0-3     0 (-3)
17. CS Mioveni    2     0     0     2     0-5     0 (-3)
18. Gaz metan     2     0     0     2     1-7     0 (-3).
Etapa a III-a, 12-15 august
Vineri, 12 august
CS Mioveni - Astra Ploieşti, ora 18.45 - Digi Sport
CFR Cluj - Gaz metan Mediaş, ora 20.30 - GSP TV
Sâmbătă, 13 august
Dinamo Bucureşti - Pandurii Tg. Jiu, ora 19.00 - Digi Sport
Petrolul Ploieşti - Rapid Bucureşti, ora 20.15 - Dolce TV
Concordia Chiajna - FC Vaslui, ora 21.30 - Digi Sport
Duminică, 14 august
Ceahlăul Piatra Neamţ - Oţelul Galaţi, ora 18.30 - Digi Sport
Steaua Bucureşti - Universitatea Cluj, ora 20.30 - Digi Sport
Luni, 15 august
CSU Voinţa Sibiu - FCM Tg. Mureş, ora 18.30 - Digi Sport
FC Braşov - Sportul studenţesc, ora 21.30 - Digi Sport.



comentarii
0 comentarii

Din aceeasi categorie
Muzeul Astra

SEVIS

Vacanta Eurotrip
info
A.D.I. Eco Sibiu
EVENIMENT TV
Comunicat Carmangeria Imperial final
Licitatie publica

accentmedia