Tribuna
PNL
Campionatul Mondial de fotbal 2014
BLITZKRIEG!!!
Ovidiu BOICA
1180 vizualizari
BLITZKRIEG!!!




comentarii
13 comentarii

Tltlu jenant. Mai lipseste "Panzer".
In rest, tinem pumnii pentru finala!
Un cititor
09.07.2014 01:44
Ptr Tribuna : Eu credeam ca este vorba de Campionatul mondial de fodbal nu de razboi. Am ajuns in sec 21 si concursul in sport este la moda , nu concursul de razboi !.
Goguta
09.07.2014 11:00
avai avai
pisi rau
09.07.2014 12:17
Cand castiga Germania un meci, auzim imediat : blitzkrieg, panzer, seriozitate,etc. Si asta de zeci de ani...
abc
09.07.2014 13:07
Ar trebui, cand castiga Rusia , sa auzim de : Stalingrad, Ivan cel Groaznic, tancul T34...
abc
09.07.2014 13:20
brazilienii stiu ce sport or jucat?
balonul e rotund,asa ca .....
dara
09.07.2014 14:00
Stiti care-i proverbul? Cind Germania joaca rau, e in semifinale,cind joaca bine,e in finala.Culmea e ca la fiecare inceput de CM nu prea e luata in seama ca mare favorita.
fotbal
09.07.2014 16:05
bv.felicitari..brazilienii au fost k lesinatzii de retardatzi ai lui pitzurca ,,nea barbut,,.germania e echipa nr.1
bv
09.07.2014 19:05
O brazilianca de pe celebra plaja din Rio a spus "am venit aici sa vedem un meci si nu o rusine pentru Brazilia".Un 3-1 ar fi fost normal dar nu 7-1 !!.Germania merita victoria, dar la cum au organizat turneul Brazilia(stadioane,suporteri,ordine..) nu merita o astfel de sentinta.Personal am lacrimat cand am vazut atata disperare si necaz in sufletul brazilienilor.Numai o data am plans cateva ore in urma unui meci,atunci cand Romania a fost invinsa de fosta Iugoslavie la Bucuresti (daca nu ma insel cu 6-4).A fost un cosmar ca Germania-Brazilia.E foarte probabil ca o echipa europeana sa castige pentru prima data CM pe teren sud-american si sa se inregistreze un nou record.
JIM
09.07.2014 19:07
D-le Boica, ori de cate ori scrieti ceva de Germania folositi termeni din epoca sumbra a Germaniei, regimul nazist, cu care ultimele generatii de nemti nu se identifica. Pe langa niste neonazisti, declasati social, care exista si vor exista, oamenii de rand aici in Germania nu folosesc termeni de propaganda hitlerista. Este considerat de prost gust. D-voastra insa nu va sfiiti. Panzer, Blitzkrieg...imi pare rau dar sunteti de-a dreptul penibil.
Critic
09.07.2014 21:36
Super Deutschland.
sibian
09.07.2014 21:47
Super Deutschland.
sibian
09.07.2014 21:47
Cind a cazut podul acela acum doua zile in Brazilia eram aproape sigur ca va pierde la fotbal,dar am ezitat ca sa ma pronunt.A fost ca o premonitie divina.Cel ce scrie despre autorul articolului ca se refera mereu la epoca sumbra a Germaniei ii spun altceva,autorul e sudist si astia asa fac si cu Sibiul,au frustrarea in singe.
dinu
09.07.2014 23:04
Din aceeasi categorie
Forumul German

qhouse sibiu

Palatul Brukenthal Avrig

sevis

Vacanta Eurotrip
info
publicare anunturi
Licitatie publica

accentmedia