PNL
Campionatul Mondial de fotbal 2014
Belgia, greu cu Algeria
663 vizualizari
"Diavolii roşii" s-au impus, în această seară, cu 2-1 în faţa Algeriei, marcând ambele goluri în ultimele 20 de minute.

Algeria - echipa care a învins-o pe naţionala lui Piţurcă în amicalul din Elveţia, din urmă cu nici o lună - a fost o "nucă tare" pentru Belgia, una dintre selecţionatele de la care se aşteaptă mult la Campionatul Mondial de fotbal 2014, din Brazilia. Magrebienii au deschis scorul la jumătatea primei reprize - din penalti - şi au condus până în minutul 70, când Fellaini a reuşit în sfârşit să restabilească egalitatea. Peste alte 10 minute Mertens a adus victoria Belgiei, ai cărei jucători aşteaptă acum meciul dintre Rusia şi Coreea de Sud pentru a vedea dacă rămân în fruntea clasamentului.