Tribuna
Viorel Arcaş – reales şef la PSD Mediaş
Vasile ANTIPA
2958 vizualizari
Viorel Arcaş – reales şef la PSD Mediaş

Viorel Arcaş a câştigat fără probleme alegerile desfăşurate vineri seara la nivelul organizaţiei PSD Mediaş, rămânând astfel în fruntea social-democraţilor din oraş. Chiar dacă Fănel Mendea s-a înscris în ultimul moment pentru aceeaşi funcţie, Arcaş a câştigat detaşat, obţinând 69 de voturi, faţă de cele 11 ale contracandidatului său. Imediat după aflarea rezultatelor, Arcaş a spus că principalul său obiectiv pentru acest nou mandat este apropierea de medieşeni. „Ne dorim o apropiere şi mai mare de medieşeni, mai ales în aceste vremuri grele. Astfel, pe lângă audienţele pe care le ţin în fiecare sâmbătă, vom acorda medieşenilor şo consultaţii juridice, pentru a-i ajuta în rezolvarea diferitelor probleme. De asemenea, deja ne concentrăm pentru anul 2012 şi vreau să vă spun că până la sfârşitul acestui an ne-am trasat alt obiectiv, respectiv stabilirea candidatului pentru alegerile locale din 2012”, a spus Viorel Arcaş.
Tot în cadrul alegerilor de vineri, membrii PSD Mediaş au ales şi Comitetul Executiv Local, dar şi conducerea locală a partidului.




comentarii
13 comentarii

bai kkt cu ochii, mai bine dute intr-o padure si ascunde-te si i-al si pe mendea cu tine, poi cu scorul de 10% la locale si prezidentiale, mediesenni incearca sa se indeparteze de voi, dar aveti noroc ca sunteti ca scaietii si va tineti de om...
lata ii singurul om care merita respect din organizatia de medias a PSD!
ighisan
12.04.2010 00:59
de ce nu mai putea sula noastra !!!
noi contribuabilii
12.04.2010 02:56
"Arcas", mai bine dute la oaste si lasaneee.....cu aemenea "alesi" psd nu va avea nici o sansa la viitoarele alegeri; asa ca inca o data lasaneeeee.....cu Cindrea cu tot."Smecherasi" de doi lei...un mare fasssss....acesti doi "alesi".
Tot eu...
12.04.2010 05:33
Ba da ma lasi cu Lata asta al tau? (Pt. ighisan!). Individul "sta" in Consiliul local de 20 ani si nu a facut absolut nimic notabil pentru oras. Poate ti-a dat tie personal vreo nota de trecere la vreun examen de-l pupi in c... cu atata admiratie! Cat despre ceilalti...incearca si PSD sa supravetuiasca in lumea asta a partidelor de c...t.
medieseanul
12.04.2010 08:06
Cu asemenea "aleşi",.vai de ea opoziţie...Cindrea & co.
Iliescu
12.04.2010 08:34
asa echipa asa rezultate, adica de tot k......
nelu
12.04.2010 11:31
daca nu se schimba nimic la nivel de judet ce pretentii aveti in alte orase
ce e trist e ca sunt doar ei de ei si nimic mai mult
altfel spus in sibiu nu mai exista org. de PSD
viorel
12.04.2010 11:34
Bravos,PSD!!! Tovarasul Cindrea la Sibiu, Arcas la Medias, viitor de aur partidu' are!! A-ti ramas , la Sibiu, organizatia adica, sa defilati cu anacronici, relicve ale comunismului,indivizi dubiosi, ce mai, va duceti dracului vazand cu ochii!!! Sa va fie tarana usoara!!! Ce faceti, domnule Ponta, dormiti????
Securistu'
12.04.2010 16:36
Tov arcas si cind lucra la automecanica Medias iesea tot in frunte.Numai ca metodele pe care le folosea nu erau ortodoxe,stie iel ce stie A darimat fabrica si a da-to pe mina colectorului de lapte stirban, a nenorocit foarte multi oameni, asa se va alege si cu organizatia de partid psd Medias.traiasca comunismul luminat.
ciresica
12.04.2010 16:43
Arcas a distrus Automecanica
Mendea a distrus 8 Mai
Asa acandidati, asa partid.
Ellore UDMR
Unguru bulan
12.04.2010 17:37
e adevarat ca ve-ti avea candidat de la pd l?
dan
12.04.2010 20:06
Felicitari domnule Arcas. Aveti o misiune foarte grea insa daca nu lansati mai multi tineri in lumea politica.
Politica de RU trebuie imbunatatita si trebuie ca PSD-ul sa fie mai activ in oras. Initiative si proiecte pentru medieseni. Conferinte de presa, monitorizarea conduceri administrative a orasului. PSD-ul are nevoie de figuri noi.
Parerea mea. :)
yon
12.04.2010 22:24
Va felicitam si noi, de la Agnita, pentru reusita dvs. Sunteti un om foarte valoros si trebuie sa ne mandrim cu asa oameni. Dumnezeu sa va dea sanatate si multa putere de munca.
liliana
19.04.2010 14:11
Din aceeasi categorie
adi eco

Comunicat de presa

EVENIMENT TV
VISA MEDICA
visa medica
Cartuse toner, unitati cilindru
Licitatie publica

ACCENT MEDIA