Tribuna
După ce i–a fost respins dosarul la concursul pentru şefia Spitalului Judeţean
UPDATE / Medicul Gabriel Budescu a contestat decizia comisiei de examen – contestaţia a fost respinsă
* Contestaţia va fi analizată astăzi, de o altă comisie, la Consiliul Judeţean *
Medicul Gabriel Budescu a contestat, în cursul zilei de ieri, decizia comisiei de examen din cadrul Consiliului Judeţean, potrivit căreia acesta nu se putea înscrie în cursa pentru şefia Spitalului Judeţean. Potrivit unor surse neoficiale, decizia a fost motivată de faptul că acesta nu avea documente care să certifice faptul că este cadru didactic universitar şi nici medic primar, una din aceste două condiţii fiind obligatorie pentru ca acesta să poată să se înscrie în cursa pentru conducerea unui spital clinic, aşa cum este cel de la Sibiu. Contestaţia va fi analizată astăzi, când se întrunesc membrii comisiei pentru soluţionarea contestaţiilor. Aceasta este condusă de secretarul judeţului, Iordan Nicola, şi îi are în componenţă pe Rodica Dumitrescu din partea Casei Judeţene de Asigurări de Sănătate, Adriana Rădulescu din partea spitalului TBC, Ionel Dudaş din partea Spitalului Judeţean şi Constantin Roşca din partea celui de Psihiatrie. (C.P., R.G.)

UPDATE VINERI, 1 OCTOMBRIE: Comisia de contestaţii întrunită astăzi a respins contestaţia depusă de medicul Gabriel Budescu, astfel că medicul Adrian Şanta rămâne singurul înscris în cursa pentru şefia Spitalului Clinic Judeţean de Urgenţă Sibiu.



comentarii
17 comentarii

cu carnetul de partid?
cu ce dovedeste ca are actele care trebuiesc?
01.10.2010 07:32
Se pare ca Budescu este in dizgratie. De altfel criteriile ( cadru universitar sau medic primar) nu sunt luate in considerare la spitalul de pediatrie, unde este manager (marioneta)unul care nu este nici medic nici universitar, ci doar fost (dosnic!)militar de manutanta, contabil facut la apelul bocancilor.
leonida
01.10.2010 09:58
Sefu,de ce ma dai de gol? Lumea nu trebuie sa stie adevarul. Lasa-i sa creada ca sunt o inocenta fata mare si nu pupindosistul tau profitor!
alexandru
01.10.2010 10:02
budescu ar face bine sa-si ia gasca de idioti adusi in spital si sa-si vada de afacerile lui personale
unul
01.10.2010 12:09
tocmasi el contesta dupa ce a facut atatea ilegalitati impreuna cu cumnata pe care pus-o contabil sef, rusine sa-ti fie
spitalul
01.10.2010 12:10
e.u
scoateti potaile portocalii din spital
01.10.2010 13:49
foarte bine ca i-a dat peste nas acelui infumurat cu gasca lui de hoti. OLE OLE OLE....BUDESCU NU MEI E....
pdl sibiu
01.10.2010 17:55
O sa-l regretati multi pe Budescu cand o sa-si arate Santa adevarata fata.
Stiti voi..da-i prostului putere ca sa-si arate adevarata fata.
asistenta radiologie
01.10.2010 17:56
Santa sa-l pupi pe Domnarul si familia lui ca te-au ajutat, sti tu cu ce falsuri.
marius
01.10.2010 17:57
Tradare!
Dosarul lui Budescu sub lupa,iar a lui Santa in care sunt false anumite documente nu trebuie sa se afle. Oare de ce? Sunt mari interese.
Comisia
01.10.2010 18:01
Doctore Santa, tu cum ai fost numit la spital daca nu politic? Pentru ochii tai miopi,pt barba ta jegoasa, pt hainele ponosite?
Ati venit impreuna ca o echipa, trebuia sa va dati demisia tot ca o echipa, sau tu esti un Iuda, care ai tradat? Spui ca nu ai nimic cu politica? Cine te-ar crede? Chiar crezi ca lucrezi cu prosti?
Dr. S. Andrei
01.10.2010 18:06
bine k s`o dus budescu acuma sa isi ia si sifonarii dupa el nenorocitii jegosii io adus budescu in spital sa faca rau la lume..mars cu voi toata lumea stie ce o facut boul asta
mafiot
01.10.2010 18:19
Ai crezut Budescule ca o sa stapanesti spitalul. te-ai comportat ca pe propia tarla. Bine ca s-a terminat. Sa nu uiti sa-ti iei si protejatii, se stiu ei care sunt. Ai facut destul rau pentru spital. Duteeeeeeeeeee !
Gicu
01.10.2010 18:33
Indiferent de cat de frumos sau destept este unul sau celalalt, un lucru este sigur, nici macar de data aceasta, certamente nu va fi un concurs ci o numire mascata pe post. Si cica FDGR este corect , respecta legea......... si alte povesti de genul asta!Traim tot in Romania in care ni se vand zilnic GOGOSI, numai ca nu toti suntem prosti!si cred ca asistenta din radiologie are dreptate cu varf si indesat! stie ea ce stie! poate chiar pe propria piele? si Elefterescu se intoarce in mormant!
costel
01.10.2010 21:21
ha ha ha ar vrea sa fi fost cumnata nici pe departe numai vorbe de prosti,puturosi si hoti vor plinge vremurile din trecut
ana
01.10.2010 22:10
asa-zis "domn" Budescu... in armata...nu se spunea "HAI ELIBERARE?" POATE NEMURILE SI PILELE DVS. AU ATATA BUN SIMT SI PLEACA...CE E AIA BUN SIMT PT UN PDL-IST????
eliberareeeee
03.10.2010 09:46
Ma intreb oare director economic fara concurs mai trebuie sa ramana in spital in conditiile atuale? Sau poate influentele de partid il vor ajuta sa ramana in continuare chiar daca singurul "merit" care-l are este ca-i un obraznic cu carnet de partid.
director economic
04.10.2010 14:19
Din aceeasi categorie
SEVIS

E-pneu

PARCUL MEMORIAL  MULTICULTURA

Vacanta Eurotrip
info
A.D.I. Eco Sibiu
EVENIMENT TV
Muzeul Astra
codul postal
VISA MEDICA
Licitatie publica

accentmedia