Tribuna
ULTIMA ORĂ – Prăpăd la Mediaş – grindină şi ploaie torenţială (FOTO și VIDEO)
Vasile ANTIPA
5474 vizualizari
ULTIMA ORĂ – Prăpăd la Mediaş – grindină şi ploaie torenţială (FOTO și VIDEO)

A fost iadul pe pământ pentru câteva minute la Mediaş. Miercuri după-amiaza puţin după ora 18, o furtună extrem de puternică s-a abătut asupra oraşului. Timp de câteva minute, ploaia şi grindina au făcut legea în minicipiul de pe Târnava Mare. Grindina a făcut una cu pământul culturile agricole din grădinile medieşenilor. Subsolul Poliţiei Locale a fost inundat, apa fiind scoasă cu o motopompă. De asemenea, curtea unui imobil de pe strada Pictor Aman a fost inundată, lucrătorii de la Apa Târnavei Mari intervenind cu utilaje pentru scoaterea apei. Probleme au fost şi pe Drumul Naţional 14A, la ieşirea din Mediaş spre Blăjel, unde un copac doborât de vânt a căzut direct pe şosea. Circulaţia a fost întreruptă pe un sens de mers mai bine de o jumătate de oră, traficul fiind dirijat de lucrătorii Poliţiei Rutiere Mediaş.

LA RUBRICA TRIBUNA TV PUTEȚI VEDEA CUM A PLOUAT LA MEDIAȘ!




comentarii
12 comentarii

LA FEL DE BINE PUTETI SPUNE CA , CANALIZAREA DOMNULUI PRIMAR A REZISTAT CU BRIO . PANA SA INCEAPA PLOAIA.DUPA ACEEA A FOST JALE IN TOT ORASUL. ADEVARATE LACURI . BRAVO DOM' PRIMAR .
.,.,
29.06.2011 20:09
Foarte tare articolul,sa publicati si maine unul daca straluceste soarele si neaparat sa faceti si un film de vreo 15 min. Sunteti o gazeta jalnica mai slaba ca una de perete!
aman
29.06.2011 21:24
Oricum felicitari pentru ca ati avut ideea de a posta si filmuletul,altfel am fi crezut ca la Medias a plouat de jos in sus...
amin
29.06.2011 21:28
administratia din medias cu m mic e de tot raha-tu
yo
29.06.2011 21:59
Maimutoilor postaci :
1. Canalizarea noua nu este terminata decat in proportie foarte mica.
2.Nu demult , la o ploaie ca cea de ieri erau inundate subsolurile a zeci de case .
3.Niciodata nu va fi bine la noi, romanii -facem pariu.
Derek
30.06.2011 06:34
voi l-ati votat, deci sa traiti bine cu el cu tot
noi
30.06.2011 07:47
Unde-i tribuna tv ca nu dau de ea?
LOL
30.06.2011 10:19
d-primar trebuia sa veniti in gura cimpului dupa ploaie sa vedeti cum canalizarea a fost varza pot spune ca pe strazi a fost lacuri sinteti o rusine cu toti din primarie asa se cheltuiesc bani nostri pentru clientela politica adica dafora ;flotex si altele rusine
calu
30.06.2011 10:26
d-primar trebuia sa veniti in gura cimpului dupa ploaie sa vedeti cum canalizarea a fost varza pot spune ca pe strazi a fost lacuri sinteti o rusine cu toti din primarie asa se cheltuiesc bani nostri pentru clientela politica adica dafora ;flotex si altele rusine
calu
30.06.2011 10:26
Daqca vreti canalisare noua ,trebuie sa o si platiti.(Ca in alte state europene).Si iara suduiti,ca este prea scumpa.Ce vreti?????Daca vreti sa traiti/trebuie sa si munciti/ si nu mai tot suduiti/.Ati facut finu,ati sapat porumbu de a doua oara????????? Si cu cartofii iati sapat??? Este timpu sa adunati lemne pentru iarna!!!!!!
4051
30.06.2011 11:42
mediesenii astia vor cam multe
student valcean cu buletin de sibiu
30.06.2011 12:39
daca facem comparatie cu alte orase sintem cu mult deasupra,sa nu mai fim asa circotasi.
mediensis
30.06.2011 13:30
Din aceeasi categorie
Palatul Brukenthal Avrig

Electrica Furnizare

sevis

Q-House

publicare anunturi

Grant pentru capital de lucru TURTHA & SAVOURY SRL

Comunicat_de_Presa_Fagus ROM

Comunicat_de_Presa_ELLIXIRZ BAR

Vacanta Eurotrip
info
Licitatie publica

accentmedia