Tribuna
ULTIMA ORĂ - Gaz Metan: Eric şi-a încălcat grav obligaţiile contractuale şi va fi sancţionat
Vasile ANTIPA
1529 vizualizari
ULTIMA ORĂ - Gaz Metan: Eric şi-a încălcat grav obligaţiile contractuale şi va fi sancţionat

Conducerea clubului Gaz Metan face lumină în cazul „scandalului Eric”. La mai bine de o săptămână de zile după ce mijlocaşul brazilian a dezertat de la echipă, susţinând că nu mai are contract cu Gaz Metan, oficialii clubului au făcut publice toate datele contractului dintre Eric de Oliveira şi Gaz Metan. Preşedintele Corin Cindrea spune că Eric şi-a încălcat grav obligaţiile care îi revin din contract, urmând să fie sancţionat disciplinar. „Pentru o corectă informare a opinii publice în privinţa jucătorului Eric De Oliveira, clubul C.S. Gaz Metan face următoarele precizări: Jucătorul a fost împrumutat de la Clubul Metropolitan în anul 2007 prin contractul 302/17.07.2007 înregistrat la F.R.F. sub nr. 2708/06.08.20117 plătindu-se pentru împrumutul său 80.000 U.S.D. În contractul de împrumut există clauze prin care orice club poate să îl cumpere pe Eric De Oliveira pentru suma de 350.000 €, din care 65% din sumă revenea clubului C.S. Gaz Metan Mediaş şi 35% Clubului Metropolitano. Clubul C.S. Gaz Metan Mediaş a plătit (cu documente oficiale) clubului Metropolitano 122,500 € reprezentănd cota de 35%, iar jucătorul a semnat un contract pe o perioadă de 5 ani cu C.S.Gaz Metan Mediaş, contract înregistrat la L.P.F. nr.1771/23.09.2010. Toate obligaţiile asumate de către C.S. Gaz Metan faţă de jucătorul Eric de Oliveira au fost achitate la zi, inclusiv o primă de instalare şi bonusul pentru cele 15 goluri marcate în ediţia 2010-2011 din campionat. CS Gaz Metan consideră că, prin neprezentarea la antrenamentele şi meciurile oficiale ale echipei, jucătorul Eric de Oliveira şi-a încălcat grav obligaţiile contractuale, motiv pentru care clubul va lua toate măsurile disciplinare care se impun. De asemenea, amintim opiniei publice faptul că în ianuarie 2011, Eric de Oliveira a mai încercat să meargă la echipa Karpati Lwov fără a avea acordul clubului, motiv pentru care conducerea clubului a recurs la sancţionarea acestuia”, se arată în comunicatul semnat de preşedintele lui Gaz Metan, Corin Cindrea.



comentarii
9 comentarii

FOARTE BINE,UNDE SE CREDE, LA EL IN BRAZILIA!!!!!!!!II TREBUIE O SANCTIUNE CA SA NU MAI POATA JUCA FOTBAL CATIVA ANI.
C SB
04.08.2011 14:20
ce an este acela 20117 .Hai ca sunte-ti interesati
fan gaz
04.08.2011 14:46
e un tigan !!! sa ramana in brazilia !!! a lasat echipa la greu TRADATORUL !!!A
gaz metan medias !!
04.08.2011 14:59
dupa ce sa multumit cu 3 banane acu incearca sa ne aminteasca ca el a inventat FOTBALUL si ca fara el eram lesinati
de parca fotbalul e un sport individual
daca toti joaca pt unul e normal ca acu ala sa mai si marcheze
ce e mult 15 goluri
hai sa fim seriosi
sa se califice ei deseara si apoi sa i dea bananele restante si valea sa vedem ce club il ia cind au vazut toti ce caracter are...de doua ori a lasat echipa MERELE NOSTRADAMUS
nu prea merge sa fi smecher dar asta e
in final bafta echipei si sper ca Bawab si Bratu sa fie moticvati si norocosi
pa bananierule care ai inventat....
vedeta
04.08.2011 15:17
De multa vreme s-a vazut ca nu prea are multe in tartacuta. Nu sta echipa in el. Ar trebui sa se discute mai mult despre ceilalti baieti din echipa care au merite mult mai mari: Hoban, Todea. Akaki, Parvulescu, Lazar etc. care au dus greul meciurilor din Liga I, nu acest individ care s-aformat la Medias. Era un neica nimeni in 2007. Si Grillo era mai bun ca el. Oare are curajul sa se mai intoarca la Medias? Si ce-o sa zica? Pentru echipa astazi este momentul cel mai greu. Sa fim cu totii alaturi de minunatii nostri baieti. Hai GAZU!
eugenliviu
04.08.2011 17:21
toti medieseni sa ma pupe undeva si hai pa !
eric
04.08.2011 20:05
NU LASI ECHIPA SI PLECI CIND VREI SAU CE CREZI CA SUNTEM LA TINE ACOLO IN PADURE
DUTE BA LA BANANE SI LASA NE CA TE AM FACUT MARE SI ACU TE AI SMECHERIT
AI VAZUT CA NEMTII NU TI AU DAT MINGEA SI AI FOST ZERO BARAT
SAU CREDEAI CA AIA SUNT PROSTI SI CA AU NEVOIE DE UNUL CA TINE FARA PIC DE CARACTER
O SA SE CALIFICE SI FARA TINE CA E JOC COLECTIV SI SE GASESTE UNUL SA O BAGE
MERSI CA AI TRECUT PE LA NOI
FRAIERI SA FITI SA L MAI PRIMITI
SCUIPAT SI LA CCT
TRADATORULE
04.08.2011 20:35
Nu-mi vine a crede.. scrie acolo "Gaz Metan" in loc de "Gaz metan"... mai asteptam doua zile.. poate e doar un vis...
pike
04.08.2011 21:05
Ultima ora?!? Halal titlu de articol? Chiar in ultima ora?!!!! Numi vine sa cred.... ULTIMA OrA?!? Incredibil??!???Ultima ora?!? Halal titlu de articol? Chiar in ultima ora?!!!! Numi vine sa cred.... ULTIMA OrA?!? Incredibil??!???Ultima ora?!? Halal titlu de articol? Chiar in ultima ora?!!!! Numi vine sa cred.... ULTIMA OrA?!? Incredibil??!???Ultima ora?!? Halal titlu de articol? Chiar in ultima ora?!!!! Numi vine sa cred.... ULTIMA OrA?!? Incredibil??!???
uaaauuUUUUUuuuu ce stire interesanta ... incredibil....
Eric de Sibiu
04.08.2011 21:52
Din aceeasi categorie
Muzeul Astra

SEVIS

Vacanta Eurotrip
info
A.D.I. Eco Sibiu
EVENIMENT TV
Comunicat Carmangeria Imperial final
Licitatie publica

accentmedia