Tribuna
Revoltă în Țiglari. Se strâng semnături pentru reînființarea unei piste de biciclete
Revoltă în Țiglari. Se strâng semnături pentru reînființarea unei piste de biciclete

Mai mulți locuitori din cartierul Țiglari, zona Tineretului – Deventer sunt nemulțumiți după ce pista de biciclete de pe partea stângă pe sensul de mers spre oraș a fost desființată pe o porțiune, pe locul respectiv fiind parcate mașini. „Până nu demult, erau piste pentru biciclete de o parte și de alta a carosabilului, dar acum, pe partea stângă cum te duci spre oraș, din cartierul Deventer până aproape de Lacul lui Binder a fost desființată. Din cauză că se parchează mașini în acea zonă, traficul este mult îngreunat. De exemplu, pe porțiunile cu mașini parcate nu au loc să treacă două autoturisme, pe cele două sensuri de mers. Zona s-a dezvoltat mult și ar trebui căutate soluții pentru fluidizarea traficului. Cât timp a fost pista pentru biciclete, se circula mai bine. Am strâns multe semnături de la locuitori și vom depune lista la Primărie”, spune un locuitor din cartierul Deventer. 

Situația din cartierul Țiglari este una încordată, pentru că, pe de o parte unii acuză îngreunarea traficului din cauza mașinilor parcate, în vreme ce locuitorii de la case spun că pista de biciclete îi împiedica să își parcheze mașinile în fața proprietăților





comentarii
13 comentarii

Pai sa-si parcheze masinile in curte, auzi ca ii incurca :))
27.11.2022 14:06
Il incurca pe un lenes care lucreaza la prefectura si se crede stapanul strazi. Sa isi parcheze masinile in curte.
Vivi Dragan
27.11.2022 14:48
Iar ai aparut gloaba analfabeta?
@Vivi Dragan
27.11.2022 16:51
trebuie facuta strada cu sens unic fara piste de biciclete
Victor
28.11.2022 08:41
CEI CU BICICLETE SA MUNCEASCA MAI MULT SA ISI CUMPERE MASINA, IARNA NU E CHIAR O PLACERE SA TE PLIMBI CU BICICLETA
GIGI
28.11.2022 13:12
Unde se poate semna?
28.11.2022 15:05
Problema e simplu de rezolvat-- Primaria sa puna cateva semne -- PARCAREA INTERZISA---- RIDICATE MASINILE PARCATE -- astfel primaria face niste banuti si cei de la ridicat masinile-- Apoi nu uitati ca mersul pe jos face bine sanatatii-- Nu va fie greu sa miscati fundurile --Sibiul nu-i NEW YORK-- Cand eram in tara mergeam pe jos din Cantemir pana la Independenta pe jos si nu am murit---- din contra sanatate -- ala cu sens unic -- nu cred ca gandesti bine daca stai la capat de strada trebuie sa ocolesti pe alta strada ca sa poti intra in curte-- timp benzina si uzura -- fara rost-- Gigi nu toti au parale sau sanatate ca sa poata conduce o masina-- deci esti gresit-- Cel ce spune -- masinile parcate in curte-- nota -ZECE.!!!
28.11.2022 20:59
Ăia cu biciclete au muncit mai mult și au și mașină și bicicletă, și vor să se dea cu amândouă
@GIGI
29.11.2022 02:32
@GIGI
Aia cu biciclete au bani, tu ii dai pe masina
30.11.2022 11:18
Dar ce ziceți de noua "realizare" a primăriei numita str. Bratislava? Ce mizerie de strada...
Alin
03.12.2022 23:42
@GIGI
Noi cei cu bicicleta avem bani pentru mașini dar ne dorim un aer mai curat în oraș, ar trebui să îți vinzi mașina și să-ți cumperi o bicicletă
Radu
04.12.2022 14:16
Și eu vreau sa semnez, știe cineva unde?
Claradi
07.12.2022 06:39
@GIGI,
Ba, fiule, sa stii ca tu nu esti un rezultat cu care io si ma-ta ne mandrim! Io ti-am dat un neuron (ca spermatozoidul ala o avut si el o contributie), ma-ta ti-o dat viata, si tu ti-ai batut joc de zestrea asta facand publica prostia ta, in momentul in care ai apasat "ADAUGA COMENTARIU"!
Avem bicilete care fac mai mult decat troaca SH pe care o conduci; ai macar bunul simt si, daca esti prost, tine faptul asta pentru tine, ca nu trebuie s-o stie toata lumea (asta daca nu ai de gand sa candidezi la ceva functie politica).
Tata-to
08.12.2022 14:13
Din aceeasi categorie
serviciul public

Q House

A.D.I. Eco Sibiu
VISA MEDICA
Licitatie publica

EVENIMENT TV

ACCENT MEDIA