Tribuna
Astra film
Rectorul Oprean, premiat

Rectorului Universităţii „Lucian Blaga” din Sibiu, Constantin Oprean, i se va conferi astăzi Diploma de Excelenţă în Cercetare. Aceasta vine din partea Institutului de Cercetări Economice al Academiei Române şi îi va fi înmânată de Mircea Ciumara, directorul general al Institutului. "Includerea în rândul personalităţilor care au primit această distincţie reprezintă o recunoaştere onorantă a meritelor ştiinţifice ale prof.univ.dr.ing.D.H.C. Constantin Oprean", se arată într-un comunicat de presă al ULBS.
Evenimentul are loc astăzi, ora 12, în Sala Senatului Universităţii „Lucian Blaga”.



comentarii
12 comentarii

Ce a cercetat hotomanul asta? Asta-i Romania, infractorii in loc sa fie arestti sunt premiati! A se vedea si cazul primarului penal, Klaus.
DNA
18.11.2008 06:54
Domnule Oprean, esti mare!!!
Simpatizant
18.11.2008 07:28
Domnule Oprean, esti geniu!!!
Simpatizant
18.11.2008 07:41
Domnule Oprean, esti...!!!!
Simpatizant
18.11.2008 07:44
Il cunosc bine pe cel din articol si fotografie. Imaginea pe care si-o promoveaza prin intermediul ziarului al carui patron s-a imbogatit din lucrarile facute la Universitate, este total diferita de chipul lui adevarat de dictator, fara scrupule, fara respect pentru valorile autentice, dispus pe loc sa sacrifice orice interes al Universitatii ca sa-i fie lui bine. N-are nici o valoare. Faptul ca apare si numele lui pe lucrarile unor profesori, mai ales fostii sai asistenti, sau cercetatori care au avut interesul sa-si promoveze copii slab pregatiti in facultatea noastra (cum ar fi fam. Stetiu), este irelevant! Oprean preda de ani de zile Administratie publica, vorbind masteranzilor multe, de toate si nimic. ACUMA CHIAR ARE NEVOIE DE IMAGINE FALSA, pentru a acoperi imaginea reala care incepe sa se profileze si in Jusitie, unde pierde procesele cu Corvin si se va apropia ora socotelilor.
Simpatizant
18.11.2008 07:45
ce mare dreptate aveti , oprean asta chiar e o nulitate umana
faptul ca are diplome si bani nu-l face mai valoros ca multi dintre studentii ce i-au trecut prin mana si care pot confirma imaginea sa de fara scrupule si mizerabil
ei dar acum si-a facut un srl din aceasta facultate , si fiica lui preda si ginerele - niste nulitati care citesc din carte
pacata de oamenii care sunt in acel rectorat de zeci de ani , cu valoare dar nu au posibilitatile lui oprean , sau mai bine zis nu sunt asa gunoaie
un alt simpatizant
18.11.2008 08:37
Corvin este drept, dar dur. O sa-l urmareasca pe Oprean pana dupa moarte si-l va toca!
Pentru penultimul simpatizant
18.11.2008 08:52
....numai fonfii si flecarii, gagautii si gusatii, balbaiti cu gura stramba sunt stapanii astei natii ...
student
18.11.2008 10:43
Intr-adevar, Oprean este stapanul absolut al Universitatii. O tine atat de bine, ca nici nu mai poate rasufla!
Student 2
18.11.2008 10:50
A facut o Fundatie acum, o alta capusha pe spatele ULBS, punand director pe un kkanar cu burta... O sa i se-nfunde! Altfel, un incult, un tzaran prost inconjurat de likele precum kkanaru si nevasta-sa si tzatzu...
Politist
18.11.2008 11:37
Nu-l cunosc, dar dupa cum apare si el ca colaborator al unor inventii, poti sa-ti dai seama ca e trecut de nevoie printre realizatori, altfel... Asa se face la aproape toate facultatatile din tara. Vrei sa faci ceva, atunci pune-l si pe cutatica printre inventatori.
ioan
18.11.2008 15:56
Ce a cercetat? Ex nihilo nihil...
T