Tribuna
PSD Sibiu: Discutăm direct cu tinerii despre problema drogurilor
ADVERTORIAL
1085 vizualizari
PSD Sibiu: Discutăm direct cu tinerii despre problema drogurilor

Tinerii social-democrați sibieni au dăruit, ieri, rucsacuri imprimate cu mesajul: ”Say, NO DRUGS!” (Spune: FĂRĂ DROGURI!) , mesaj pe care îl pot aduce zilnic la cunoștința prietenilor, cunoscuților. ”Alege viața, alege sănatatea mai înainte de toate!” este îndemnul tinerilor social-democrați pentru orice tânăr.

Din păcate, Sibiul nu a scăpat de problema drogurilor. Acum 20 de ani aveam cazuri izolate, dar astăzi consumul de droguri, mai ales în rândul tinerilor sibieni, este prezent foarte des. 

"Dincolo de statistici, conferințe și afișe, PSD Sibiu a ales să combată acest fenomen atât de răspândit în rândul tinerilor prin dialog direct cu aceștia", a declarat Laura Barac, președintele organizației municipale PSD Sibiu. Un grup de tineri social-democrați desfășoară de o perioadă de timp discuții cu alți tineri pentru a le explica pericolul drogurilor. "Este mai ușor când tinerii comunică direct între ei. Știm că există o reticență față de autoritate, specifică tineretului, de aceea am ales calea cea mai sigură pentru ca mesajul nostru să ajungă la ei: tot prin tineri", a explicat Laura Barac.

De aproape un an, tinerii social-democrați, ghidați de cei din organizația municipală PSD Sibiu, organizează diferite evenimente și întâlniri cu tinerii, pe problematica drogurilor. Au realizat, prin forțe proprii, și un clip video pe această temă, care s-a bucurat de un real succes pe rețelele de socializare. Le vorbesc tinerilor despre pericolul drogurilor chiar și consumatorilor, pentru a-i convinge să renunțe. "Știm că drogurile au fost infiltrate în viețile tinerilor sibieni de ceva vreme. Am răspuns provocării de la început, cu diferite proiecte aplicate. Vrem, prin tinerii social-democrați, să ajungem la cât mai mulți tineri sibieni care sunt în categoria de risc a consumului de droguri. Nu ne vom opri!", promite Laura Barac, președintele organizației municipale PSD Sibiu.

Organizația Municipală PSD Sibiu

 







comentarii
14 comentarii

Stimata redactie, se poate observa foarte usor, cum numarul de articolele dedicate PSD-ul, a crescut ..
Nu trec bine 2 zile...cum hop...inca unu...

Mai schimbati domne`...bagati ceva si despre ceilalalti, ca prea bate la ochi :)
miniME
22.09.2023 11:04
Pai despre ceilalti ce sa bage? PNL nu exista decat in paradigma stupizenia Campenei si Turcanei, FDGR se scufunda in namol cu prostovana de Fodor pe post de bolovan legat de gat, iar USR si restul progresistilor au cerut in parlament legalizarea drogurilor, asa ca despre ce sa vorbim?
AUR mai nou e partid de violatori...etc
Spectrul politic Sibian este precum supa de post...searbada si fara gust!
De bine de rau astia din PSD s-au gandit sa faca o actiune pt constientizarea pericolului drogurilor, chiar daca a fost facuta pe genunchi si fara cap...dar au incropit ceva pe subiect!
@miniME
22.09.2023 11:20
Articolele PSD sunt doar asa sa moara dumanii de ciuda ( cei asa ca tine, de teapa ta!). Daca PSD-isti au activitati si fazanii tai gen PNL sau USR freaca duda, ce vina are Tribuna sau PSD? miniME te oftici rau si iti sta cafeaua in gat, cand vezi ca psd-isti au activitati si ai tai someaza? Ia cu pita! Forta PSD!
@Minime
22.09.2023 11:20
@22.09.2023 11:20

Mai rasfirati baieti...mai rasfirati... :)))))))))
miniME
22.09.2023 11:22
Ciumele PSD-iste si-au facut scoala de ipocrizie. Formeaza tineri mediocri si imbecili fara sperante de afirmare personala si ii invata arta minciunii a hotiei si a ipocriziei.
Cum sa faci pe luptatorul anti-droguri in campanii de 2 bani, imprimand 3 ghiozdane cu un slogan preluat prost din engleza. Corect sloganul campaniei Americane se intitula "Say NO to Drugs". Dar nu despre imcompetenta acestor taietori de frunze la caini este vorba. Este vorba despre ipocrizia acestor mici nemernici: tinerii pesedisti.
Ce tupeu de ciuma rosie bolsevica trebuie sa ai, ca dupa ani intregi de majoritate pesedista in parlament, ani in care pedepsele pentru producerea si distribuirea de droguri au atins minime record, sa ai tupeul, spuneam, de a sustine ca lupti impotriva drogurilor. Si nu oricum, in clisee de campanii idioate, pentru a te lauda intr-un articol in presa.
Adevarul este ca pesedeii aia mari, dar poate si astia mici nu sunt strini de trasul pe nas, si nu intentioneaza sa faca nimic in privinta asta. Ati auzit de vreun consumator care sa isi pedepseasca dealer-ul?
Care sunt pedepsele pentru producatori si comerciantii de droguri, ciume rosii si drogate ce sunteti? Aveti majoritate in parlament si nu ati facut absolut nimic pentru asta. Cea mai mica pedeapsa pentru comerciantii de droguri ar trebui sa fie 30 ani puscarie. Inchisoare pe viata pentru producatori. Consumatorii 10 ani minim.
Dar nu vreti sa faceti asta, ciume ipocrite ce sunteti. Mai bine ati printat un ghiozdan si faceti un articol de presa, jeguri imputite de bolsevici ce sunteti voi.
In schimb ati votat casatoriile intre bulangii, curve politice ce sunteti.
eu
22.09.2023 12:27
Cand a votat PSD casatoriile gay? Voi de la AUR, mai nou violati minore la intalnirile de partid. Chiar nu va e rusine?
@ eu
22.09.2023 12:44
Nu-s de la AUR, bai ciuma pesedista. Vezi ca esti prost? Ce ti-am spus? Incompetenta voastra este proverbiala.
Ati votat bulangiilor recunoasterea casatoriilor intre bulangii de pretutindeni. Sa puteti merge sa va "casatoriti" pe la fratii vostri cur-cubeie si sa veniti aici sa va plimbati de manuta pe strada.
Nenorocitilor! Gunoaielor!
eu
22.09.2023 15:15
Hai marsh, ca esti de la AUR prostalaule :))))
Se vede dupa cum te exprimi!
Esti caracteristic prostalailor din AUR! :))))
@eu
22.09.2023 16:52
"De bine de rau astia din PSD s-au gandit sa faca o actiune pt constientizarea pericolului drogurilor, chiar daca a fost facuta pe genunchi si fara cap...dar au incropit ceva pe subiect!"

Ce au incropit frate ? N-au incropit nimic....exact apa de ploaie...dar da`bine la campanie ...

Hai sictir !! Cine dracu mai pune botu` la tampenii d`astea ?
22.09.2023 11:20
22.09.2023 17:05
Bai ciuma rosie, nu sunt inscris in nici un partid politic, imbecilule. In clasa politica intra doar oportunistii de rahat, mincinosi si incompetenti asa ca tine.
Dar sunt conservator, nu marxist ca tine, gloaba bolsevica ce esti. Va ofticati ca romanii sunt conservatori, jigodiilor. Ca romanii sunt patrioti si ca isi iubesc tara. Ca nu va mai tine cu minciuna, ca s-a saturat lumea de voi, imputitilor. S-a saturat ca voi sa batjocoriti tara asta, sa o vindeti si sa o tradati.
Tot ce faceti voi, cum ganditi cum vorbiti cum faceti legi, totul pute a marxism, a comunism, a progresism.
Toti astia tinerii, sunteti din familii celor batrani, de securisti. Asa ati crescut, mizerabililor. Hiene mizerabile gata sa-si ucida fratele pentru o mangaiere si un os de ros primit de la stapan.
Nu dau doi bani daca ma crezi sau nu. Nu dau doi bani nici pe tine, nici pe partidul tau de loaze securiste. Puscaria ar trebui sa va manance, gunaoielor!
eu
22.09.2023 17:33
De sar inmultii la 20 milioane de romani teoria lui -eu- Romania ar fi un rai pamantesc----- Cacanarii din psd-- ar trebui sa dea o lege -- stupefiante si droguri sterse de pe teritoriul romanesc nici decum palavre aiuritice despre droguri.
ion
22.09.2023 18:41
mai usor, ca-ti crapa vena de la tampla.
Din cate vad nimeni nu te-a injurat, dar vad ca tu o dai in stanga si-n dreapta....de aici denota ce fel de om esti...

hai pa !
@eu
22.09.2023 22:48
Asa vorbesc eu cu comunistii criminali care mi-au batjocorit si au distrus viata parintilor mei, care mi-au furat tara si neamul si care vor sa nenoroceasca si viitorul copiilor mei. Si inca nu reusesc sa exprim in cuvinte tot ceea ce simt cu adevarat pentru voi.
Doar daca v-as vedea cu o teapa in cur stand la soare insirati de o parte si de alta a drumului asteptand corbii, as putea spune ca ati primit ceea ce meritati voi, astia, tradatorii de neam si tara. Atunci, in privirea mea, intr-adevar, poate ati vedea ce simt cu adevarat pentru voi.
Acum poti sa iti imaginezi ca nu sunt singurul cu astfel de sentimente pentru voi. 80-90 la suta din tara va uraste iar restul care voteaza pentru voi sunt prinsi in reteaua voastra infractionala si depind financiar de voi, pentru asta va voteaza, ca de iubit, nu va iubeste nimeni.
eu
23.09.2023 08:15
De Buzatu nu vorbesc tinerii pesedisti ? Macar sa faca niste cursuri cum sa nu fi prins cu spaga de 250.000 de euro.
Vivi Dragan
23.09.2023 21:09
Din aceeasi categorie
Pistele pentru biciclete

Medialcare24

Targul de Craciun

Comunicat de presa

EVENIMENT TV
VISA MEDICA
visa medica
Cartuse toner, unitati cilindru
Licitatie publica

ACCENT MEDIA