Tribuna
Advertorial
PSD Sibiu: Cel mai performant tânăr primar din țară face parte din PSD Sibiu - primarul comunei Hoghilag
PSD Sibiu: Cel mai performant tânăr primar din țară face parte din PSD Sibiu - primarul comunei Hoghilag

Bogdan Trif, președintele PSD Sibiu: "Fără nicio îndoială, Nicu Lazăr, primarul din Hoghilag, este cel mai performant tânăr primar din țară. Nicu Lazăr, împreună cu echipa lui, a dovedit că atunci când ai voință, inteligență, perseverență și dragoste față de oameni, reușești indiferent de câte piedici ai avea în cale.
Primarul social-democrat al comunei Hoghilag din județul Sibiu, a reușit, în doar un singur mandat, să facă minuni într-o comună lăsată de izbeliște, și aproape toate lucrările demarate de colegul nostru au fost realizate prin proiecte cu finanțare europeană”.

Nicu Lazăr, primarul comunei Hoghilag: "Am crezut și cred în locuitorii comunei Hoghilag și niciodată nu am abandonat ideea că localitatea noastră trebuie să devină cea mai frumoasă comună din țară. Avem un potențial enorm, dar este nevoie de multă muncă și ambiție pentru a ajunge pe locul întâi.
În patru ani, eu și echipa mea am reușit:

- Să obținem pentru comuna Hoghilag statutul de zonă cu potențial turistic ridicat.
- Să lansăm cu succes Sărbătoarea Tuberozelor în prima localitate din România unde s-au cultivat aceste flori și unde tradiția este dusă mai departe de către oamenii locului. Prin acest eveniment este promovată comuna pe plan intern și internațional. An de an am avut mii de turiști în comuna noastră;
- Să modernizăm grădinița din Hoghilag;
- Să construim o remiză de pompieri în Hoghilag, unde avem toate echipamentele de intervenție, inclusiv autospeciala pentru stingerea incendiilor;
- Să amenajăm și să dotăm căminul cultural din Hoghilag;
- Să introducem rețeaua de gaz pe mai multe străzi din Hoghilag;
- Să reabilităm căminul cultural din Prod;
- Să reabilităm cabinetul medical din Prod;
- Să reabilităm sediul fostei primării din Valchid;
- Să modernizăm mai multe străzi din localitate;
- Să modernizăm sistemul de iluminat public stradal în comuna Hoghilag
- Să implicăm copiii din comună în multe proiecte educaționale prin care își dezvoltă spiritul civic.

La ora actuală se desfășoară lucrări la reabilitarea căminului cultural şi a școlii din Valchid.

În plus, avem deja semnate contracte de finanțare pentru:
- Modernizarea grădiniței din Valchid - finanțare în valoare de 400.000 euro obținută prin POR - axa 10. Lucrările vor demara în luna iulie;
- Sistemul de canalizare în comuna Hoghilag, satele Prod și Valchid - investiție în valoare de 1.2 mil euro obținută prin PNDL. Deja a fost predat amplasamentul iar lucrările vor începe săptămâna viitoare;
- Construirea unei săli de sport în Hoghilag - investiție realizată prin CNI (Compania Națională de Investiții. Aici a fost predat deja amplasamentul companiei care va face lucrarea;
Asfalatare drumurilor comunale Prod și Valchid - contract în valoare de 18 milioane de lei semnat prin FDI.

Mai sunt multe de construit în comuna noastră și îi asigur pe consătenii noștri că avem în planul de dezvoltare al comunei și alte proiecte pe care urmează să le implementăm."


comentarii
5 comentarii

Spune Trif ce ai facut tu ptr.orasul nostru,.nu ce fac alții. Mai sunt și oameni de calitate în rândul vostru.Tu ești zero.
Bt
01.06.2020 20:04
Primarii PSD si echipa PSD Sibiu sunt cei mai buni! PNL Sibiu egal hoti, prosti si incopetenti! Turcan studenta de la Moscova, Sovaiala fost sef la comunisti, Cazan - cizma si Neagu falimentatorul Metalcar! Asta e PNL Sibiu praf si pulbere!
Sb
01.06.2020 20:19
Toate proiectele au fost facute in vremea guvernarii PSD care nu a facut discriminari si a ajutat toti primarii din Sibiu. Acum liberalii in frunte cu Turcan au blocat toate proiectele si au 0 proiecte noi incepute! Asta este diferenta intere PSD si PNL. PSD face lucruri si ajuta oamenii. PNL blocheaza si au zero proiecte.
Gilu
01.06.2020 20:28
Liberalii nu au venit cu un proiect al lor sa sustina primarii! Au zero proiecte sunt penibili!
Nelu
01.06.2020 22:45
oare ce cauta intr-un partid condus de infractori si mincinosi analfabeti ?

cat despre "binefacerile" raspandite de psd stim prea bine care sunt !
de asta psd nu are nici 10% in Sibiu.
iar le-au murit laudatorii
02.06.2020 09:20
Din aceeasi categorie
Infinity Ink. Photography

ciclism.sibiu.ro

Vacanta Eurotrip
info
Publica anunturi
Licitatie publica

accentmedia