Tribuna
Comunicat de presa
ULTIMA ORĂ – UN ELEV ŞI–A LUAT PROFESORUL LA PUMNI PENTRU CĂ NU–I MAI SUPORTA "RÂNJETUL"
Vasile ANTIPA
15457 vizualizari
ULTIMA ORĂ – UN ELEV ŞI–A LUAT PROFESORUL LA PUMNI PENTRU CĂ NU–I MAI SUPORTA
Un incident aparent minor apărut în timpul unei ore s–a lăsat cu pumni în faţa şi capul unui profesor de la liceul „Stephan Ludwig Roth” din Mediaş. Profesorul a fost bătut în biroul directorului, de faţă la acest eveniment fiind chiar directorul, directorul adjunct, diriginta elevului, dar şi tatăl tânărului agresor. Profesorul s–a prezentat la Serviciul de Medicină Legală Mediaş pentru eliberarea unui certificat de constatare a rănilor suferite şi a depus o plângere la poliţie.
Caz şocant la liceul „Stephan Ludwig Roth din Mediaş. Un profesor al liceului a fost bătut de unul dintre elevii săi, ieri puţin după ora 10. Evenimentul s-a petrecut după ce elevul a fost ascultat şi, refuzând să răspundă, a fost notat cu 2. La finalul orei, profesorul, alături de directorul adjunct al unităţii, diriginta şi tatăl elevului agresor au fost convocaţi în biroul directorului liceului „Stephan Ludwig Roth” pentru lămurirea problemei create de elev. În biroul directorului însă, au avut loc două scene care i-au îngrozit pe toţi cei prezenţi. Din senin, elevul a sărit la profesor în două rânduri, lovindu-l cu pumnii în zona feţei şi a capului. Incidentul a fost aplanat în cele din urmă de directorul liceului, care a reuşit să calmeze spiritele. „Profesoara Florica Sereşan a luat parte îngrozită la toată scena şi povesteşte care a fost desfăşurarea evenimentelor. „Eu am fost chemată în calitate de dirigintă şi am asistat la agresiunea pe care acest elev a avut-o asupra profesorului. Totul s-a petrecut într-un moment surprinzător aş zice, pentru că nimeni nu l-a agresat verbal pe elev în acel moment. Pur şi simplu a sărit la profesor, i-a dat câţiva pumni, l-a lovit bine în ochi, am văzut că avea ochiul inflamat. După două astfel de lovituri, a spus că nu suportă rânjetul profesorului. Gestul acesta nici nu poate fi calificat”, ne-a spus diriginta elevului. Profesorul agresat s-a prezentat la Serviciul de Medicină Legală Mediaş pentru eliberarea unui certificat medico-legal privind constatarea leziunilor suferite. De asemenea, dascălul a depus o plângere la Poliţia Mediaş şi se va adresa şi Judecătoriei Mediaş.
CITIŢI ÎN EDIŢIA TIPĂRITĂ DE MÂINE A COTIDIANULUI TRIBUNA UN ARTICOL AMPLU DESPRE ACEST CAZ INCREDIBIL



comentarii
129 comentarii

Domnilor latrai pe forumurile ziarelor cum de taceti ca ala in iarba nu mai sunteti virulenti la adresa profesorilor . Dar daca era invers muscati toti din caca ca va placea . Asa acum taceti pentruca toti sunteti la fel .Toti ati fi in stare sa linsati un profesor si sa pupati in cur un bataus sau criminal . Succes la pupat dar va vine si voua randul cat de curand.
Cetateanul
24.02.2009 16:07
vai ce limbaj si ce replica inteligent domnule cetatean
cristi
24.02.2009 16:46
Trebuie sa fii chiar ipocrit ca sa spui ca e un caz socant.Copiii sunt indobitociti cu vulgaritate extrema si violenta zilnica la Tv si autoritatile sunt responsabile ca nu interzic "animalitatea descatusata"(Tugamir Toth).Sunt produsul acestei subculturi americane, a imbecilizarii cu umor cretin si a absentei aproape totale a adevaratei culturi din mass media.Li se dau drepturi aiuritoare,obligatii nu mai au deloc(nici macar sa poarte uniforma,asta i-ar impiedica sa mai bantuie prin baruri).Nu mai exista deloc sanctiuni in aceasta dementcratie,care devine tot mai mult o fabrica de derbedei.Elevele vin la scoala imbracate si machiate ca femeile de strada,asta inseamna libertate...Scoala organizeaza serate,baluri,concursuri de miss,nu de cultura generala...Nu regret deloc ca am parasit sistemul de invatamant,nu de bani e vorba,am dat exclusiv meditatii gratuite,dar nu prea mai ai cu cine face carte.Sunt prea deformati elevii de aceasta cultura a derizoriului,a maimutarelii.Nu e deloc incredibil ca s-a intamplat asa,doar se promoveaza batausii la tv...Durante causa,durat effectus
vlad tepes
24.02.2009 16:58
Sunteti praf maaaaaaaaaaaa
Stef
24.02.2009 17:43
da pra praf...ca zadu :)))
Stef
24.02.2009 17:43
In romania orice ii cv obisnuit...si sa o bati pe directoare celui mai mare liceu....e ceva normal...esti in romania =))
Stef
24.02.2009 17:45
OMG!!!=)) saracu' profu' de desen :|
xyz
24.02.2009 17:58
FOarte Bine ! :X frate..care lai batutu pe prof..hai si la noi in scoala (U.S.A = Automecanica :)) ) ..ne-ai putea ajuta si pe noi..tot cu profu de desen :)) Bafta..najpa ca esti bun de plata aqm
SebboY
24.02.2009 18:32
100% de acord cu Vlad Tepes. Chiar vreau sa vad ce sanctiune ia acel elev. Sa vedem cat de "viril" e sistemul nostru de invatamant. Deci, ... asteptam sa vedem sanctiunile. Dar.... sa nu ma luati cu "scaderea notei la purtare", "mustrare" sau "exmatriculare" (care de fapt e mutatul la alta scoala. Vreau sa vad sanctiuni severe pentru astfel de abateri. Vreau sa vad amenzi date parintilor (sa nu-mi spuneti ca acestia nu sunt vinovati...)
Ma numar printre cei care au criticat (si critica) profesorii din ziua de azi pentru cat de mult isi dau interesul pentru scoala. Pentru faptul ca muncesc putin si au pretentii salariale precum cei care lucreaza 8 ore pe zi. Pentru faptul ca prefera ca elevii sa nu se poata pregati la scoala pentru a fi nevoiti sa ia meditatii, etc, etc, etc.
Dar nu pot sa admit si sa tolerez comportamente de tip nesimtit din partea elevilor! Pentru astfel de comportament, chiar si pentru obraznicie, vor trebui luate masuri si pedepse pe masura. Sa vedem cum se termina acest episod. Poate "Tribuna" ne informeaza si despre urmari....
iancu
24.02.2009 18:36
acesti profi sunt mincinosi si lasi!au ales sa-si rezolve prin presa frustarile si neputinta in a fi dascali!au tabarat un card de ulii pe o vrabie! cinste lor au castigat,sunt vedete la tv.,dar oare cat au pierdut din prestanta in fata elevilor!poate sa vor obtine sporuri salariale de la contribuabilii la care le educa copiii!
eduard
24.02.2009 18:43
Nu stiu ce vi se pare asa socant, oare credetzy k profesorul nu este de vina ?! Sunt de acord si cu nesimtzyrea p care elevii o arata in zilele de azi ,dar de exemplu cum atzy putea voi sa va abtzynetzy de la un vocabular venit din partea unei diriginte de clasa ( nu precyzez kre)al aceluiasy liceu care suna in felul urmator :
elev : -bay colegu ejty p post de caraus ,cari doar cayetele :))
DIRIDINTA : - MATA !!! si o poate dovedii o clasa intreaga, nu doar 2 pers . Si multe alte expresii care nu are rost sa le enumar ... Oare asa trebuie sa sune un limbaj de profesor care se pretinde a fi unul bun si exemplar ?!
anonim
24.02.2009 19:37
noah..toata viata ta ti-ai dorit sa fii smecher si vedeta..bravo tie,ai reusit ;) ma gandesc ce faci oare in clipa asta? =))=))
warev
24.02.2009 19:44
Bine baiatu :)) bravo si eu am un prof care trebuie altoit :)) vii sa ma ajuti??
eu
24.02.2009 19:49
apai nici profesorul nu e mai bun ... nu e el usa de biserica ... face niste glume:| si efectiv te batjocoreste:)
anonimus
24.02.2009 20:20
ahahahhahahahahahahhahahah.... asa poate se mai cumintesc uni profesori :))
Makaay
24.02.2009 20:23
sincer merita profu...cu toate clasele are probleme.. badjocoreste si de-alea... cateodata chiar nu te mai poti abtine...
anonim
24.02.2009 20:32
Cei care il lauda pe elevul acelui liceu sunt la fel cu el.Lipsa de educatie totala.Nici macar nu stiu sa scrie.Se vede ca le lipsesc cei"7 ani de acasa".Sunt curioasa ce spune tatal agresorului despre comportamentul fiului care daca astfel se poarta la scoala imi inchipui cum se poarta cu parintii acasa la el si in viitor cand parintii lui o sa fie in varsta.Ii compatimesc pe profesorii din ziua de astazi care au parte de atata prostie in jurul lor si ii acuz pe parintii care considera ca toata responsabilitatea le revine dascalilor.Nu lucrez in invatamant dar vad ce slab pregatiti sunt atunci cand se angajeaza.
Mari
24.02.2009 20:45
Cei care il lauda pe elevul acelui liceu sunt la fel cu el.Lipsa de educatie totala.Nici macar nu stiu sa scrie.Se vede ca le lipsesc cei"7 ani de acasa".Sunt curioasa ce spune tatal agresorului despre comportamentul fiului care daca astfel se poarta la scoala imi inchipui cum se poarta cu parintii acasa la el si in viitor cand parintii lui o sa fie in varsta.Ii compatimesc pe profesorii din ziua de astazi care au parte de atata prostie in jurul lor si ii acuz pe parintii care considera ca toata responsabilitatea le revine dascalilor.Nu lucrez in invatamant dar vad ce slab pregatiti sunt atunci cand se angajeaza.
Mari
24.02.2009 20:45
Mai stati asa ca aici s-a spus doar o parte din poveste. Lipseste partea in care profesorul da dovada de subcultura. Partea in care dupa ce ii suna telefonul in ora(ringtone:You got the sweetest ass in the world) ii insulta pe elevi, le poceste numele, ii asculta si le da note in functie de frumusete(si marime).
Dar bine inteles astea nu se spun. El este victima. Cred ca mai mult de jumatate de liceu s-a simtit jignit de comportamentul profesorului, dar acum el posteaza in victima.
Catherine
24.02.2009 20:49
a pe buna dreptate tare shmecher se tine profu asta.... bn i-ai facut da trebuia sa-i rupi gura sau macar sa-i scoti vreo 2 dinti..:X:X
doar eu
24.02.2009 20:49
Mai stati asa ca aici s-a spus doar o parte din poveste. Lipseste partea in care profesorul da dovada de subcultura. Partea in care dupa ce ii suna telefonul in ora(ringtone:You got the sweetest ass in the world) ii insulta pe elevi, le poceste numele, ii asculta si le da note in functie de frumusete(si marime).
Dar bine inteles astea nu se spun. El este victima. Cred ca mai mult de jumatate de liceu s-a simtit jignit de comportamentul profesorului, dar acum el posteaza in victima.
Catherine
24.02.2009 20:50
si app..:):)))... fara acuarele afara cu tn..:)):))
ha ha..
24.02.2009 21:05
nu inteleg de ce s-a mediatizat aceasta chestie!ar fi trebuit sa se rezolve in cadrul scolii
agnes
24.02.2009 21:08
aici e lipsa de educatie parinteasca in primul rind si pe urma educatia de la scoala parinti nusi fac timp pentru copii nu le mai ajunge timpul din cauza telenovelelor iar copiii de la gradinita pe calculator nu i mai lasa sa aiba copilarie nu mai vezi pe trotuoare nici un sotron desenat 'porti de fotbal pe strazi sa mai urle cite o baba ca fac galagie nu i vezi decit la calculator si prin baruri in schimbul de noapte
sally
24.02.2009 21:11
Ieee dal dreq de gay:))....:>...sa vedem dak aku mai vb asha aiurea cu noi :>
Kakalinho
24.02.2009 21:11
oricat de vinovat ar fi profu, ca i a dat 2 sau ca l a ascultat, sau ca l a pus absent... totusi nu cred ca merita asa cv, TOTUSI BA OAMENI RATATI E PROFESOR SI AR TREBUI SA AvEM UN MARE RESPECT PT CEEA CE FACE, (Nu face nik altceva decat sa ne pregateasca de bac, sau ceea ce vom urma a face) bn sunt unii dintre voi care nu va ganditi la viitor, aia e alta problema,
sub nici o forma nu sari la bataie la un om mai in varsta despre care ar trebui sa ai respect, mai ales profesor in cauzl nostru
elevul a dat dovada de lipsa de educatie si aere sau "fitze" cum obinuieste sa le evidentieze prin unele comportamente, dar nu i prea reuseste... saracu.. acum sta pe tusha un timp bun, de fapt nu mie mila.. o merita
anonym
24.02.2009 21:21
Chiar nu ar trebui unii dintre voi sa zica k profu are voie sa faca orice. profu` n-a stiut si nu stie sa-si castige respectul elevilor.......ba mai mult...ne hartuieste si batjocoreste dupa bunul plac....nu mi se pare normal.....oricum majoritatea elevilor din Roth nu`l suporta....nu va intrebati dc?O fi desenu o materie prea grea :-j
NoName
24.02.2009 21:29
Sunt de acord cu Catherine.
Toata lumea da vina pe elev... "saracul profesor". Dar daca stati sa va ganditi nu cred k el a dat in profesor doar ca sa se afle in treaba. Sigur a avut un motiv. Deci si profesorul are vina lui in toata treaba asta.
Si dupa cum s-a mai zis profu nu e usa de biserica. Mereu face glume pe seama noastra, rade de noi, ne da note aiurea, si se crede "mare si tare". AA...si mai e si partea in care noi nu avem voie sa glumim cu el..doar el are voie sa faca glume. Mi se pare normal sa te enervezi cand un profesor face batjocura din tine...mai ales unul ca el.
Cred ca nici o clasa din roth nu'l suporta...deci problema nu era numai la elev. Si profesorul are unele probleme.

E ceva de genul : Ne respecta, il respectam. Si cum el nu ne respecta noi dc l-am respecta?
{G}
24.02.2009 21:32
asta-i romanica noastra dom-le.Traim intr-o tara in care sitemul educational este o epava, atat din punctul de vedere al resurselor, cat si a mijloacelor.Intr-adevar, acel "stimabil" profesor a meritat-o, insa modul de executie a fost cu totul eronat.Datoria(repet, DATORIA) elevilor era de a face o plingere impotriva acelui "stimabil" la directorul acelei institutii nu sa-l ia la pumni.Cat despre scuza "scuipata" de elev a fost de-a dreptul penibila care lasa de inteles incultura lui(lipsa de cultura pe care o are din cauza sistemului de invatamant, incepand cu proprii lui parinti).
Inainte de a da vina pe profesori (iar) ganditi-va ca in ziua de azi un elev nu se omoara cu invatatul(iar asta nu e vina profesorilor ci a parintilor care pur si simplu sunt mult mai ocupati sa faca "matu plin" si contu' in banca decat sa isi dedice 2 ore din timplu lor "pretios" zilnic propriilor copii)
P.S. "stimabililor" copii ce fac parte din genereatiile PRO(sti is doamne) si MSN/Messenger/Yahoo, nu mai fiti "jmecheri" si scrieti dracu' corect ca invatatorii/profesorii vostri chiar is dau silinta sa faca oameni din voi(ma rog, majoritatea)
Silviu(profesor)
24.02.2009 21:35
Florica Seresean ingrozita de toata scena a uitat unele amanunte
gfshyf
24.02.2009 21:36
merita mai multi pumni profu`...iar cei care spun k suntem lipsiti d cultura daca zicem acest lucru...sa nu vb ptr k nu stiu km se poarta profu` la ore:|...deci...pacat de agresor:(
T
24.02.2009 21:37
sunt konvinsa ca acel elev nu sa trezit asa din senine in timpul orei sa-l "articuleze"p acel profesor....
sigur a intrekut masura si...a luat-o in bot!
cocolino
24.02.2009 21:37
Domnule profesor 'Sivliu',sunteti de fapt domnul profesor Jimmy Ionescu? mi se pare ca vocabularul folosit de d-voastra e vocabularul lui.
anonim
24.02.2009 21:43
Nu ma mira acest fapt .... Exact cum se zice mai sus ... "Domn Profesor" poate face batjocura din noi da noi nu avem voie sa scoatem un sunet !! Unei prietene i`a spus ca ii va face copii mai incolo :-@ ......... demmmm 8-|
***
24.02.2009 21:47
profesorul este unul din acei oameni care nici macar nu stie sa predea lectia deoarece o citeste din carte knd ne preda nu stie sa nu raspunda l aintrebari in ore plus k face comentarii nepotrivite fetelor vb l atel in ora si vb cu noi toti oribil pe un ton de sup[eriorirtate oare care elev din liceu il suporta?
sa il evalueze cineva pe prof sa ne zik si noua concluziile totu ce a primit azi a fost pe deplin meritat noi ne sustinem colegul
elev2
24.02.2009 21:51
se da vina prea mult doar pe elev
:)

oricum..o ascultati pe SERESAN? toata lumea stie k e o distrusa pierduta..
:)

da-i incolo de profi din roth
toti in aceeasi oala.
eleva din roth
24.02.2009 21:53
"profii" am vrut sa zic
eleva din roth
24.02.2009 21:54
si inca ceva.. poate sunt de vina si parintii..
dar ganditi-va ca si diriginta l-a facut sa fie asa.
baiat inteligent si destept si tot ce vreti si il lasa corigent la latina si toata ziua se razbuna pe el.. :)
da-o incolo
eleva din roth
24.02.2009 21:56
d-le Silviu.. cand am facut plangere directoarei ni s-a spus sa il intelegem ca e in primul an de invatamant si inca nu s-a acomodat. Asta nu e motiv sa jigneasca elevii si sa se comporte asa. Articolul a fost scris dupa declaratiile profesorului, insa toti elevii sunt de acord cu "agresorul". Ar trebui sa se faca publica si cealalta varianta.
,
24.02.2009 22:00
"eleva din roth" .. nu trebuie sa ii bagi pe toti in aceeasi oala. Sunt si profesori in scoala asta care chiar merita respectati. Profu de desen nu merita atata efort. e un lamer. iar profa de latina, in loc sa isi ajute elevii, face declaratii mincinoase impotriva lui. asta spune multe despre ea.urat!urat !
x
24.02.2009 22:08
nu cred ca trebuie sa ai respect pt un profesor care te batjocoreste si se poarta cu tine intr-un fel mizerabil. respect ai pt o persoana care te respecta la randul ei...si...domnul silviu...poate ca dumneata te porti frumos cu elevii, dar asta nu inseamna ca toti profesorii sunt asa...si nu cred ca "scrieti dracu' corect" este tocmai un vocabular demn de un profesor care incearca sa faca din elevii lui niste oameni... ma bucur ca profesorul a primit ceea ce merita poate de mult timp, si imi pare rau pt elev, pt ca sigur va fi exmatriculat, si chiar nu mi se pare ceva corect
Nico
24.02.2009 22:08
Oricum profu o merita,si cred k toti elevii sunt deacord cu asta.Omul ala e insuportabil,antipatic.Stiu k intr-o dimineatza cand mergeam la scoala era in fatza mea cu un prieten de-a lui shi se tot uitau dupa nijte fete si faceau batjocura din acestea.Apey sa fim seriosi..ce profesor e ala?ma bucur pentru el:X..deabia astept sa vina la scoala..sa vad acum mai are curaj' sa faca mijto din elevi:))
da da da
24.02.2009 22:18
si sa nu uitam k are 5 ani de facultate=)))))
da da da
24.02.2009 22:21
pai f probabil va continua cu acelasi comportament pt ca nimeni nu va da din nou in el :)) cel putin nu in timpul scolii..
/
24.02.2009 22:21
Parintii nu l-au educat asa si spun cu fermitate ptr ca cunosc. Profu ii un arogant, sincer. Motivul ptr care Florin "l-a luat la pumni" nu ii ranjetul, cum zice ziarul ci mai multe ore de nervi acumuluate de-a lungul anului scolar in care profu jigneste intr-un fel subtil. Fara nici un motiv profu s-a luat de el si martori sunt 28 de elevi, adica o clasa intreaga! Din toata asta, ghici ce, profu iese victima. Pacat ca Flo nu a gandit atunci...si ce a scris "eleva din roth" mai sus ii adevarat ;)
Furculita
24.02.2009 22:37
legat de diriginta
Furculita
24.02.2009 22:38
seresean.. ai grija ce vb ca urmezi :)))
f
24.02.2009 22:56
seresean.. ai grija ce vb ca urmezi :)))
f
24.02.2009 22:56
nu-l mai criticatzi pe flo..e un copil bun si nu e asa de obicei...da profu asta ne scoate din sarite pe toti...ne face mucosi si mizerabili..si zice ca el are 5 ani de facultate...pai cum sa ai 5 ani de facultate la 22 de ani...el saracu e un MC amarat care nu stye nimic..ne pune sa desenam knd el tb sa ne predea istoria artelor....au fost o gramada de probleme cu profu asta...ce va mai miratzi...nu sunt zilnic la stiri cate 3 agresiuni elev-profesor..? daca va luatzi de flo..ce zicetzi de profu din brasov care a batut un elev pana la sange? ala are cei 7 ani de acasa? nu mai comentati fara sa stiti..nu il cunoastetzi pe copilu asta....profu o merita din plin oricum....
smb din roth
24.02.2009 23:06
In sfarsit a avut cv curaj sa il invete pe domn' profesor k tre ' sa respecti k sa fii respectat...nu sa zici in fiecare ora k ai 5 ani de facultate si totusi sa iei bataie de la un elev...profa Seresean...rushinika,ar trebui sa va ajutati elevii nu sa mintiti:(:(
...sa speram k nu ne mai da profu afara k nu avem acuarele sau k nu stim lectia pe care el neo citeste din carte k el are facultate si stie lectiile,doar k nu vrea sa ne spuna si noua=))))
viitorprofesordedesenNOT
24.02.2009 23:09
Astept sa vad si niste reactii de la SNG k si acolo preda domn' profesor...sau daca Rothu' e liceu "de fitze" inseamna k profii tre sa ne vorbeasca in halu' asta?
...suntem niste mucosi...:(:( nesimtiti,impertinenti:(
Dar oare nu avem motive sa fim asa?...
viitorprofesordedesenNOT
24.02.2009 23:18
parerea mea e ca profu ar trebui sa-si dea demisia pana nu facem toti greva si il scoatem afara in suturi..;)
parerea tuturor celor din roth
24.02.2009 23:19
tooootuuusi !! are 5 ani de facultate !!! :))
r
24.02.2009 23:29
Ce idiotzenie ! cand un profesor da intr-un elev directorul imediat il "scoate" pe profesor nevinovat ! Iaca ca profu asta si-a gasit nashu ! F tare !
Andrei
24.02.2009 23:30
parerea mea e ca "profu" nu are stofa de profesor si vinovati sunt cei care l'au adus in sc.trebuia sa'l analizeze cineva inainte ..;) ..care au fost criteriile pt care a fost admis in liceul roth avand in vedere compotarea execrabila de care a dat dovada de la inceput.propun sa se fata o ancheta in randul elevilor pt aflarea adevarului
o eleva
25.02.2009 00:00
parerea mea este ca toti care judecati acest caz sunteti elevii lui, mi se pare normal ca fiind elevul acelui profesor sa il criticati pantru ca el incearca sa va invete, iar atunci cand gresiti trebuie sa va pedepseasca. Nu stiu ce comportament are la ore sau ce faceti voi la ore si nici nu ma intereseaza asta, partea proasta este ca ceea ce a facut acel baiat tine de ontologia bunului simt, de cresterea si educatia data de parintii lui. profesorul a fost testat inainte de a veni la voi, dar scoala roth fiind "o scoala cu pretentii" s-a ajuns de rasul intregii lumi. Nu incerc sa scot vinovat pe elev sau pe profesor, aici amandoi au o parte de vina, dar elevul trebuia sa stea in banca lui si sa isi faca datoria fatza de profesor si de regulamentul scolii, mai mult din cate am citit s-a mai repetat acel incident si in fatza parintelui si a directorului, care iarasi mi se pare ca acel baiat a fost crescut prost sia dus scoala roth in locul unde se afla acum. Invatati-va minte
cristian
25.02.2009 00:36
Nu am spus niciodata acel "stimabil" nu a fost vinovat si nu a cautat-o cu luminarea.Am spus ca modul de executie si exteriorizare al acelui elev a fost gresita.Si daca directorul acelei institutii nu a luam masuri disciplinare impotriva acelui "stimabil" are o foarte mare parte din vina raportat la acel incident.repet inca odata ca modul de executie a pedepsei meritata de profesor a for gresita, si nu, nu iau apararea "stimabilului".
P.S. nu, nu sunt nici un Ionescu, nici nu locuiesc in zona apropiata al acelui oras.Si nu mi te adresa cu "Domnule profesor" te rog fiindca in primul rand respectul se castiga, si sa castigi respectul unui om ar trebui sa te cunoasca foarte bine.Prefer sa-mi spui doar Silviu si sa fii sincer si adevarat in ceea ce spui si faci decat sa scoti la iveala un fals respect.
Silviu(profesor)
25.02.2009 06:23
Si sa stiti ca sunt institutii superioare directorului carora va puteti adresa cand directorul nu is face treaba corect.Puteti oricand sa faceti o vizita la Inspectoratul Scolar Judetean
Silviu(profesor)
25.02.2009 06:30
Aici s/a umplut paharul si se va musamaliza totul. Nu spune nimeni ca elelul a fost reprezentantul elevilor in consiliu pana mai ieri? Nu spune nimeni de teroarea din Roth? De un director HAIDUC ce urla incontinuu si face misto de elevi? Nu/i pasa nimanui aici nici de elevi, nici de parinti. SERESAN e o distrusa! E intepata, aroganta, injoseste copiii! A facut din latina Teroare si lasa corijenti aiurea ca nu ii place fata lor!! CU DESENUL? Anul trecut si/a batut un CIOBAN joc de noi! Ne/a impuiat capul cu istorie antica si acum l/au trimis pe aiuritul asta! Suntem obligati si intimidati sa alegem ce optionale vor profii. Cica nu au trimis sau nu au ajuns la timp cererile noastre la inspectorat! Cati profesori trebuie sa mai ia una in mutra si cati elevi trebuie sa mai fie exmatriculati ca sa se rezolve problemele din Roth?
anca
25.02.2009 07:54
Eleva din Roth, sunt si cativa profesori faini in Roth. Ii numeri pe degetele de la o mana, dar sunt! Restul ar merita un pumn in falca, DAR in afara scolii.

Hai, fratilor, sa ne unim si sa mai caftim vreo cativa. Incepand cu SERESAN, SA NU MAI MINTA!
din roth
25.02.2009 08:00
Facem un most wanted list ;)
Yo as incepe asa :
Seresan
Hermine Campean
Adi Raica
Stai sa termin a 12`a, ca`i calc cu masina pe toti.
ma stiu toti
25.02.2009 11:03
DE ACORD
MOST WANTED LIST!
SERESAN o distrusa
HERMINE CAMPEAN nota o la romana incompetenta
ADI RAICA stim noi!!!
din roth
25.02.2009 13:20
si totusi varianta elevului unde e??
profesorul posteaza in victima si gata??
eu
25.02.2009 14:17
poate o sa spuna si varianta lui dupa ce se incheie cercetarile. cel putin sa ne zica cum se incheie cazul.
ma stiu toti
25.02.2009 14:59
da, ce sa facem la toti ne e greu dar profu chiar o merita, trbuia cineva sa-l puna la punct...... acest profesor nu are nici o legatura cu invatamantul nu stiu cine la mai bagat in invatamat mai ales si la roth ,,cel mai bun liceu din medias,,. Profesorul acesta, din cate am inteles nu le da eleviilor decat sa deseneze si ce niste chesti de care nici el nu are habar as prefera sa scriem toata ora decat sa desenam acele minunatii de desene. Asa ca domana seresan va rog frmumos nu comentati ca nu stiti decat sa mintiti mai bine taceiti.
nu are importanta
25.02.2009 15:13
uraaaaaaaaa............. ma bucur ca ia dat cineva lectia acelui profesor incult, nu are ce cauta in invatamant mai ales si la roth. nu cred ca acel elev din cls 11 a dat in prof fara motiv, cu siguranta ia zis ceva urat ....... cum sa nu te superi pe acel om incult ca el nu stie decat sa faca glume tampite si sa rada.........deci cei care nu stiu nu mai spuneti ca cei care tin cu elevul ca la batut pe prof nu au cei sapte ani de acasa, mi se pare normal sa tinem cu elev, ca doar nu om tn cu profu ca nu-l poate suporta nici un elev din roth.
nu va spun.......
25.02.2009 15:33
fratilor...bn o facut elevu ca l`o capacit...kiar ma bucur ca l`o batut poate asa isi mai tine dreq gura si nu mai face atata bajokura din noi...om fi noi elevi copii ce suntem dar avem si noi nervii nostrii...si dak el nu ne respecta noi de ce am trebui respectat?si in plus de asta diriginta elevului adik Sereshan Florica il vrea exmatriculat pe elev din alte motive..pe care nu le stiu toti..iar acum are ocazia...in fine....si asta ar trebui capacita un pik poate ii mai piere si ei "zamebtu ala" de vipera...si sa nu mai fie atat de aroganta... aici nu`i de vina elevu ii de vine profu ca nu are o limita la asa zisele glume..care constau in batjokura de elevi...bn ca ai primit un pumn in falca...poate si pleci de la liceu;) ca nu mi`ar parea rau de lok x( Bn ai facut !!!!!!!!!ca i`ai umflat okii!!!!!! pakat de consecinte..:(
Smeck ;)
25.02.2009 15:34
il stiu pe profu este un om......... ratat, incult care habar nu are de cea ce preda, nu poate fi numit acest om profesor, Iar doamna de latina seresanu este o femie extraordinara de mincinoasa si de rea care e tot un ras atunci cand iti da nota 3 deci se poate observa cat de buna ,,e,,
din roth
25.02.2009 15:36
ai meritato ....profule
nuuuuuuu
25.02.2009 15:37
dati demisia profule, ca nu ai nici o legatura cu invatamantul. ....... crede-ma ca nu te mint
zic adevarat
25.02.2009 15:39
clar, mare scandal ca un elev a batut un profesor...... da deci rotul sa facut de rusine..... top rusinika.
nu stiu
25.02.2009 15:42
profu de desen, victima..............nu se poate ca acel elev din cls 11 sa fie exmatriculat sau sai i se scada nota la purtate la 2, daca vor face acest lucru este pur si simplu incorect, recunosc ca nu-l cunos pe elev dar e de ajuns ca-l cunosc pe domnul de radio medias care e si din pacate profesor la roth, deci profu este un om super nasapa, el rade de alti... de parca el ,, fat frumos,, din ..... scos
nu mint
25.02.2009 15:50
puteti sa scrieti romane si sa va ajitatzi dejaba ....cu scrisu ...tipu a comis-o si o sa plateasca nu-l mai scoateti basma curata "e nebun clar,si se mai ji drogheaza...
ioani
25.02.2009 15:50
hai sa-i faca cineva o expertiza la baiat sa vedem :ia sau nu droguri ,profu o fi el besinos ,insa asta e partea a 2 a
elevul din roth
25.02.2009 15:52
cei care nu-l cunosc prof, de ce ii judeca pe elvi, ca nusi invata lectile pai sa ne predee si profi acele lecti mai scurte si sa aiva un inteles mai ales profa de franca hermine campean care face din ora de franca varza. nu am nicio o dreaba cu profa de franca dar sa ne faca lectile sa le intelegem si noi..... iar pt profu de desen am numai cuvinte de ,, lauda,, cum ar fi ca este un incult..... dati demisia nene
tralallaallalala
25.02.2009 15:56
deci un profesor are voie sa rada de elvi si sa faca bajokura de ei.....dar un elev nu are voie acest lucru ca risaca sa fie exmatricult...bravo florine, pacat ca o sa paltesti. Profu cgiar a meritato si ar merita si alti pofesori ...... floricica seresan
nu va zic numele meu ca ar fi de rau
25.02.2009 16:02
Elevul a procedat gresit, trebuia sa se intample totu dupa ore in afara scolii nu in incinta liceului.....din cate am inteles este primul lucru de genu acesta petrecut in roth
yes
25.02.2009 16:05
seresan e distrusa,........ e nebuna femeiea, cum putei minti in feleul acesta, doamna seresan
oui
25.02.2009 16:11
nu trebuia ca acest elev sa-l bata pe prof orce ar face, eu cred ca ar trebui sanctionat elevul iar proful si el ar trebui sanctionat . iar doamna seresan nu are nici o vina cred eu. este o femeie extraordinara daca inveti la ora ei ,daca nu mi se pare si normal sa iti dea 3, are si ea defectele ei ca orice om.
eu ma umesc..............
25.02.2009 16:14
Traiasca doamna de engleza Maxim, nota 100, tineti-o tot asa......... iar pentru profu de desen nota 0 , dc? E un habauc si credeti-ma la fel si seresan
si
25.02.2009 16:16
de unde ai mai scos ma zvonu ca "tipul" se "e nebuna si se drogheaza"? nu fa acuzatii grave fara nici o dovada sau vorbind in necunostiinta de cauza
Furculita
25.02.2009 16:22
si in final, a luato si a luato profu de desen. trageti plangerea nene, ca si tu o sa platesti, recunosc ca elevul a gresit dAr oare profu nu a gresit? deci cei dina afara liceului no coment
pai zai nene
25.02.2009 16:23
Sustin parerea lui furculita. Nu vorbiti ce nu stiti ca nu are rost, aveti dovada ca ,,tipu se drogheaza,,...... ziceti-le. Amin
da, da........
25.02.2009 16:26
in sfarsit........ca am vazuto si pe aceasta.cat am astepta acest moment, nici mu stiti
fdfsesrtewe
25.02.2009 16:28
vedeti,........... nici un comentariu nu aduce cel putin un cuvant de lauda la adresa profului de desen. Eu nu cred ca elevu a procedat corect dar profu........ anchetatil mai mult pe el........ poate ca a meritato poate ca nu...... nu comentati aiure domnilor profesori din roth mai bn implicativa mai mult in aCEST caz care nu face decat ca rotul sa ,,scada,, si nu e bine, uite asa vati facut de rusine si nu numai din cauza elevului mai mult din cauza profului care este un om care face bajokura din elevi cand are el chef. Rade de alti deci, spuneti se poate numi acesta profesor?
sb
25.02.2009 16:41
Cunoscandu-l pe Florin as putea spune ca este o persoana cu mult potential. Asa cum s-a mai spus, si in media se omite lucrul acesta, el a fost presedintele consiliului elevilor anul precedent. Dar cand doamna inspector a fost intrebata de catre moderatorul antenei 1 daca stie ceva despre acest baiat aceasta a spus doar ca el a ramas corigent. La cat este Flo de inteligent, corigenta nu a fost prea indreptatita.
Hurley
25.02.2009 17:01
Parerea mea e ca profu' ala de o incutlura care te doare, face liceul de rusine .... poate sunt subiectiv dar omul asta nu merita functia de profesor intr-un liceu ca Rothul. Si imi pare rau ca elevul va avea de suferit pentru comportamentul care nu respecta nicio lege a bunelor maniere ale profesorului.
sawyer
25.02.2009 17:25
Daca majoritatea care au scris aceste comentarii sunt elevi ai liceului Roth , vreau sa va spun ca sunt extrem de socata de elevii care sunt acum in acest liceu.Diferenta de la cer la pamant intre noi cei care am terminat acest liceu de doar cativa ani, si cei actuali. Nu va contrazic ca proful de care spuneti nu are cuvinte de lauda, dar dupa cum au scris elevii actuali ai liceului , dati-mi voie sa va spun ca nici acestia nu au cuvinte de lauda.Cred ca profa Seresan plange acum dupa generatiile care au plecat din liceu de doar cativa ani.Nu am cuvinte ...iata generatia care crede ca un prof trebuie corectat cu pumnul.
Adriana
25.02.2009 17:27
eu nu cred ca florin e violent..acum si-a castigat reputatia de agresor..cred ca a actionat intr-un moment in care nervii lui au cedat si nu a mai putut sa se controleze!!si nu au nicio legatura drogurile!ca o face sau nu e treaba lui.a aratat ca e bun in calitate de presedinte al consiliului elevilor si sunt sigura ca daca directoarea adjuncta sau seresanu nu s-ar mai fi bagat era si acuma.
Agnes
25.02.2009 17:59
si cum ramane cu faza k sportul "domnului" profesor preferat e "sportul de noapte"????poti numi un astfel de om,care spune lucrurile acestea unei clase de a 9 a ,profesor?
elev sng
25.02.2009 18:33
Poate doamna seresan sa planga cat vrea ea dupa generatia trecuta ca tot nu o sa-si castige increderea elevilor actuali. Poate daca ar fi si ea mai blanda, stiu eu.......... trecand de seresan am ajuns la profu de desen care nu are nici o legatura cu scoala. Nu numai ca da note dupa frumusete si imbracaminte ci si rade de tn si face bajokura de elevi , si are un limbaj de discoteca nu de scoala, dati demisia dj
tyyyy
25.02.2009 19:06
nu stiu dc dar cred k si eu as fi facut la fel.....akm asta e mia luato inainte:P.....eu nu am ore cu respectivul prof dar cred k e foarte bn c a facut baiatul acesta.....in orice caz e naspa ptr el k akm il da lachele asta in judecata si o sa ia niste bani frumosi d pe el.....io as vrea sa fac ore cu profesorul acesta sa vedem la noi la ore are asa un limbaj batjocoritor?!eu as zice k lam pune la punct raspunzandui cu aceasi moned.....oricum nu cred k va mai avea aceleasi figuri in cap k pana akm.....si daca mai are atunci se va mai gasi inka unu sal potoleasca.
rajo
25.02.2009 19:10
Astai Romania, democratia, ce sa mai zicem,...atunci cand un prof bate un elev dupa cateva zile sa rezolvat dar daca e invers un elev bate un prof se face un scandal de trebuie sa stie o tara intreaga, si doar elvii vor fi de vina pentru orice, asa va fi intodeauna. Recunosc ca nu a facut bn florin dar acest prof chiar o merita
?????????????
25.02.2009 19:11
Ce rau imi pare de prof ca nu v MAI PUTEA vizita discotecile ca doar nu merge la disco cu ochii umflati...........bn ai facut florin ca i-ai tras vreo catva pumni chiar o merita din plin
?????????
25.02.2009 19:15
apropo sa nu uitam k astfel d cazuri sau mai intamplat si la noi in sc(dar nu prea stie nimeni).si in multe scoli se int asa ceva.dar nu se vad.akm sa int sa fie televiziunea anuntata.nu trebuie sai para rau lui florin ptr c a facut.eu as fi procedat altcumva,las fi asteptat undeva dupa sc sau il urmaream seara si il prindeam undeva unde nu ne vedea nimeni si il linisteam fara martori fara dovezi fara nik...akm e adevarat k la nervi nu poti tine in tine......dar incercarea moarte nare......daca mai vreti sfaturi despre aceste lucruri si vreti sa pocniti un profesor contactatima :)) =)) :P se stie cn face legea :)))
rajo
25.02.2009 19:16
Nu mi se pare corect ce a fucut acest elev
fggvf
25.02.2009 19:18
pai imediat au audus televiziunea in roth. o mare prostie era mult mai bn ca acest caz sa se rezolve in sc si sa nu ajunga la toate televiziunile...... cred ca cea mai mare vina in acest caz o are profu dar o parte din vina o are si elevul care nu trebuia sal bata pe prof in incita liceului, afar DUPA ORE PUTEA SA-L BATA LINISTIT
TRYOOOOOOOOOO
25.02.2009 19:23
oo da....bv flo...chiar merita profu de desen;)...are dreptate "florin"de mai sus:))nu trebuia sa il bata in incinta liceului.....orikum o spun ink odata "O MERITAA;X;X"....prea multe fitze pe capu lui....si apropo cu most wanted list:]]...nu ar fi o idee rea=)))mai ales hermine campean e o distrusaa care da 2 la elev pt ca stranuta=]]]
M....roth:x
25.02.2009 19:39
oricum ratatu ala de profesor nu va ramane in liceu nici nu stiu cum de preda intr-un liceu cum e roth.Oricum flo stie k suntem cu el si k il vom ajuta si deja am inceput facem tot ce putem asa k florin se intoarce in roth oricum iar profu zboara.Vom avea noi grija de asta ink mai avem un cuvant de zis.Iar profu sa plece la vaci k akolo e locu lui nici nu stie sa scrie si el afirma k a urmat o facultate????fiii serios ma fraiere...
eleva roth
25.02.2009 19:45
Ink nu e tarziu sa ia bataie k lumea dupa ce iasa din liceu si-a cautat de treaba cu noi ii vom arata noi ce inseamna sa fii elev in lic ROTH...
eleva roth
25.02.2009 19:47
vai si amar de noi, pana unde poate ajunge democratia asta domne, dar cum se scria mai sus "dementcratia" din pacate!!! cat despre baiatul acela, baiete pacat ca te-ai nascut!!!
Traian Basescu
25.02.2009 20:46
ce propuneti sa facem daca Florin ii exmatriculat? eu NU vreau ca chestia asta sa se incheie fara ca presa --daca tot s-a difuzat-- sa stie toata povestea legata de prof
Furculita
25.02.2009 21:40
sa`i iau neamu la bip la profu de muzica care face batjocura de toti elevii din scoala aia...un penner...apropo daca il da afara pe florin sa ma pis pe tot invatamantu romanesc si profu ala sa moara de cancer la 24 ani !!!
hoasca_smenaru
25.02.2009 21:46
mi se pare ca stirea asta ii foarte amanuntita unde nu trebuie. cum spunea cineva mai sus, doamna inspector a mentionat numai faptul ca Florin a fost corigent, dar a omis materia (latina) si reporterul de la realitatea a mentionat un nr mare de absente (160) la adresa lui Florin. Ce sens au astea?
Furculita
25.02.2009 21:57
daca este si o preof de mate care mai vine si beata la ore.... ce spuneti?
bine ca parintii trebuie sa mediteze copiii cu bani grei pentru bac
si dl director vrea probe si fapte... de parca nu ar sti toti profii din liceu
x din medias
26.02.2009 10:50
este adevarat ca in roth se fumeaza iarba?
este cel mai tare liceu din medias?????!!!!
xx
26.02.2009 10:52
Cum puteti sa luati apararea unui elev care se drogheaza?Asta spune totul despre el.Nu vi se pare?
Adriana
26.02.2009 15:36
e adevarat ca in roth se fumeaza iarba. avem plantatie in spatele scolii. pe coridoare se fumeaza doar iarba. in cancelarie sunt specialitati. se trage coca, k si altele. profesorii vin sparti la ore. si ala de desen luat bataie ca ii datora lui florin niste droguri.da da. puneti in ziar !!! >:P stupid ppl
plm
26.02.2009 15:51
Ati auzit ca a murit Kurt Cobain?? :o
j. lennon
26.02.2009 15:53
kurt cobain nu a murit /:) exagerezi
pff
26.02.2009 15:57
Draga domnule super inteligent care te intitulezi "_|_" libajul tau spune totul despre tine. Daca vrei sa particularizam, esti cu siguranta mai prost decat mine si decat alti elevi care au postat aici. Si daca nu ai vre-o judecata de valoare ar fi mai bine sa te abtii. Ne-am saturat de prosti. Multumim anticipat
for _|_
26.02.2009 16:05
eu asa am auzit. se droga !!!!! si am mai auzit ca a fost la roth, dar l-au dat afara ca a batut un prof in cancelarie :|
John L.
26.02.2009 16:05
sa fim seriosi..si jimmy vine blana :))
!!
26.02.2009 16:26
vasincgd
asta e hi5 u lu prof bagati restu voi si intrati sa vedeti ce fata de prof are numa asa nu se poate numi el
eleva sng
26.02.2009 18:10
wa nu stati asa ..........nu va lasati la ei mergeti mai departe ...........duceti o dovada la invatamant cum preda ala si ce va zice si alti ars
unul
26.02.2009 21:27
Sa traiasca Rothul ...ce naiba faceti o greva ..."ORI PLEACA PROFUL DIN SCOALA ORI NU MAI VENIM NOI :)) " adevarat e ROTH = FITE dar nu e nimic ...se permite , nu ??
NO NAME
27.02.2009 15:04
deci da....:)))...dupa lupte seculare....profu de desen....nu mai da pe la scoala....:))))...a fost internat in spital...pentru 2-3 pumni frate...!...8-|...:))))....noi de la "incident" nu am mai facut desen...\:D/...da' pacat ca l-au exmatriculat pe Tarnita....desi am votat toata scoala sa nu-l exmatriculeze....:p...cica asa se manifesta la noi democratia....in fine....wathever....:))))
blah
28.03.2009 22:19
asa se intampla dak le luati apararea la toate fufele de 12 ani care fac avort ,se fut ,la drogati la toti boratii astia.asa k nu va mai plangeti.mai pupatii in cur in continuare
lulu
13.04.2009 22:29
sincer ... am votat ca tarnita sa nu fie exmatriculat ... personal nu-l cunosc ... da ... frate ... omu` ala nu cred ca era in stare sa recurga la pumni ..dupa parerea mea ... nush ... ori l-a enervat profu la culme ... ori ... :))) a tras ceva pe nas ... una din doua .. iarba n-a fumat .. :)) de la iarba esti linistit si prieten cu toata lumea ;) ... pt incultzi ... de prafuri nush ... prefer sa cred ca l-a enervat profu` :)
io
21.10.2009 00:44
:| mama frate da ce a fkt ala a bagt in vene :|.....slbz de la fumat nu faci asa
deci *__* _|_
vedeta
13.11.2009 10:35
cred ca elevul ala dupa ce sia batut profesorul(bine a facut)i-au fost scazute vreo 5 puncte la purtare si exmatriculare
daniel
21.02.2010 09:05
ba fratilor eu il cun pe florin si nu cred k a dat in prof fara motiv.proful e un ratat kre in lok sa predea drecu cum trebuie pune elevii la desenat si alte tampenii.eu am fost in roth si stiu kum e sa fii batjokorit de handikapatul ala de prof.de seresan ce sa zic?e o zdreamta si jumatate.dati-va demisia baaaaaa nu sunteti demni de liceul asta.ascultati-ma pe mine k va zic numai adevarul.gunoaielor!!!!!!!!!!!!!
eu insumi
08.06.2010 19:21
hm
y
06.09.2010 16:31
Aici este de vina directorul scolii care angajeaza toate jegurile si gunoaiele care si spun profesori.Cum vreti ca un profesor sa fie respectat daca el la randul lui nu respecta elevul.Sigur ca acest baiat nu aprocedat bine dar ma gandesc ca acest profesor a intrecut masura si elevul n a mai suportat.Acuzat ca baiatul consuma droguri?pai nu stiti d-voastra ca in Roth se consuma droguri si alcool ,se face sex in toalete,si multe altele si mai marele domn director stie toate chestiile astea si inchide ochii se face ca nu stie si nu vede?Intr un an in spatele liceului dupa un asa zis bal al bobocilor ,pe jos era plin de chistoace de tigari , prezervative si folii de staniol si celofan in care se tine iarba. In concluzie domnule director sunteti depasit ,ati scapat de sub control conducerea scolii si dupa cum vad va doare in basca.Asa ca de aia se intimpla ce se intimpla,iar tu Florin daca esti baiat destept scoala poti sa faci si in alta scoala ,sau la seral, la f frecventa , distanta .Macar te ai racorit si te ai descarcat pe asa zisu profesor daca se poate numi asa.
ivoria
29.09.2010 20:35
FIECARE ARE PAREREA LUI GANDITIVA CA PARINTI SAU VIITORI PARINTI LA COPII VOSTRI. CE VRETI SA DEVINA? PAREREA MEA ESTE CA LIPSESC CEI 7 ANI DE ACASA AI ,,AGRESORULUI,, CA ,COPIL A GRESIT GRESESTE ASTA SE INTELEGE ,E DE INTELES DAR GANDITIVA CA VA TRIMITETI COPII LA SCOALA UNDE AR TREBUI SA INVETE IAR EI AU PARTE DE CATE UN ASA ZIS ,,PROFESOR ,, FRUSTRAT SAU PUR SI SIMPLU NERVOS CARE VINE LA SERVICI SI ISI VARSA NERVII PE CINE ? PE ELEVI CARE SUNT NISTE COPII ,CARE TREBUIE INVATATI EDUCATI NU MUSTRATI NU INJOSITI NU DESCURAJATI SI PROFESORUL CA SI ELEVUL E TOT OM ,DAR ARE CEVA IN FATA ELEVULUI ANII PREGATIREA ..............FITI CORECTI NU JUDECATI DUPA ASPECTE .IAR DACA VRETI CA ASTFEL DE INCIDENTE SA NU AIBA LOC PREGATITIVA COPII FITI VOI PREGATITI (EDUCATII-EDUCATIVA) N
nobody
24.10.2010 20:48
Pamflet pentru acei elevi care au mizeria morala a doua lor natura si toate sevele stricate. Te acuz generatie atinsa de SIDA mintala, ferma de maimute votante, neam de elevi odiosi mutanti hidosi! A trecut mai bine un an de la scandalul K1 Florin Tarnita -profu de desen,rezolvat la tribunal cu 50 de milioane pentru un pumn, "eroul" exmatriculat din 11 filo a terminat la Bistrita liceul iar deejaz care peste noapte s-a trezit prof de desen si-a dat demisia fiind exilat la Blaj ce a facut inconjorul in tara lui peste si apoporului lui sa traiti bine.
Potra legionarul
29.12.2010 02:30
Profu de filosofie jimmy ionescu nu are nicio legatura cu scandalul tarnita -deejay profu de desen la fel adi raica proful de geogra sau hermine campean tipa de franceza. Generatie de reziduri de facultati pe bani si diplome degeaba, sa va intampine dupa zece ani de "succesuri" un nou anotimp: noaptea ratatilor! fk yu
sabia lui damocles
29.12.2010 03:49
Am citit cu greata comentarile catorva capete de cimpanzei, teste moi, trepanate, mixtura de scarna care se semneaza "no name","makay", "anonimus", "eleva din roth", "ma sti toti", "smeck" si laudat fie numele lui de kkk "nu va zic numele meu ca ar fi de rau". Cata lasitate, prea multa prostie si ipocrizie!
Potra legionarul
29.12.2010 03:56
Regula generatiei lor: in numele minciunii sa calcam in picioare adevarul, castiga cel care injura mai tare. OK! Pentru eleva din roth, "sarasan nu e distrusa" cum crezi tu. Sti de ce: tu ai creier de vata si mai bine ti-ar crapa inima in poseta!
Floricica cu abjectie
29.12.2010 04:08
Din aceeasi categorie
Festivalul 25 ore de teatru non-stop

Muzeul Astra

SEVIS

Vacanta Eurotrip
info
A.D.I. Eco Sibiu
EVENIMENT TV
Hoghilag erata
Licitatie publica

accentmedia